Máme pred sebou predposledné stretnutie v tomto roku, ktoré sa bude konať dňa 27.-29.9.2019 v areáli pieskovne Sekule.

Ide opäť o voľné Touareg stretnutie spojené s opekaním, grilovaním, spoločným posedením, voľnou zábavou a hlavne jazdením na piesku.


Vozidlá Touareg 3G z Offroad Parcours
Aj v tomto roku nám podali pomocnú ruku zástupcovia fabriky Volkswagen Slovakia v Devínskej Novej Vsi a vypomôžu nám vyslaním skúsených inštruktorov z Offroad Parcours VW Slovakia na dvoch ozidlách Touareg III. generácie. Áno čítate dobre ,,tretej generácie"
Takže budete mať jedinečnú možnosť zajazdiť si a vyskúšať  reálne tieto vozidlá na piesku a porovnať ich s predchádzajúcimi generáciami, ktoré vlastníte.


GPS
48°37'0.77"N
17°0'5.61"E


Orientačný časový plán akcie:

V piatok 27.9. príjazd v podvečerných hodinách

V sobotu 28.9. :

9:30-10:00  príchod...

10:00-10:30  rozprava

10:30-13:00  jazdenie v pieskovni

13:00-14:00  obed

14:00-17:00  opäť jazdenie v pieskovni

- večer posedenie pri táboráku a ,,ohnivej vode"

V nedeľu 29.9. odchod v doobedných hodinách

Prajem Vám všetkým krásny deň a už teraz sa na Vás teším.

Tomáš

Strava

Aby som nezabudol, i keď som v prvotnom príspevku písal, že v cene registračného bude ,,iba vstup", tj bez stravy, tak strava určite zabezpečená bude.
Tentokrát nebude guľáš, nakoľko sa nikto neponúkol, že by ho zabezpečil a tak som objednal takéto obložené misy. Myslím, že to nebude zlé riešenie a každý sa naje dosýtosti ;)
A Stano donesie ako vždy nejaké to nealko....
No a o alko sa musí postarať už každý sám :)

Tomáš

Počasie

Ako môžete vidieť na priložených screenoch, tak nás v piatok a tiež v sobotu čakajú krásne slnečné dni s teplotou 24°C a nočnou cca 14°C. Takže ani tí, ktorí zostanú na noc v stanoch určite nezamrznú
(s nedeľou to už vypadá horšie, ale som rád, že sa mi podarilo vybaviť aspoň počasie na piatok na spoločné posedenie pri ohni a tiež sobotu   )

Tomáš

Autostany Pilgrims

Pre všetkých budúcich autonomádov, ktorí sa rozhodnú cestovať svojimi vozidlami a plánujú zakúpiť si v budúcnosti pohodlný autostan za veľmi prijateľnú cenu, sa mi podarilo dohodnúť prezentáciu Autostanov Pilgrims.
Všetky potrebné informácie nájdete na stránke
https://www.facebook.com/pilgrims.sk/

Tomáš

 

Registračný formulár Touareg desert camp 2019

Týmto spúšťam registráciu na nasledujúcu akciu.
Je to moja prvá akcia, tak Vás prosím o zhovievavosť.

Len pre info pre tých, ktorí nie sú v obraze...Stano má žiaľ vážne zdravotné problémy (a okrem toho ešte nejaké ďalšie) a tak sa nevie venovať klubu, ako to bolo predchádzajúce roky a tak ma požiadal, aby klub fungoval aj naďalej, či by som nasledujúcu akciu neorganizoval ja a preto tá zmena.
Pozdravujem Vás a teším sa na stretnutie s vami
Tomáš M.

https://www.touaregclub.sk/kalendar-akcii/touareg-desert-camp-2019/registracny-formular/

Registračný formulár

Zdravím všetkých členov a fanúšikov TCS

Peknú nedeľu prajem všetkým.

Nakoľko sme sa nevedeli časovo zladiť na spoločné stretnutie pred prázdninami, tak skúsim zorganizovať stretnutie po dovolenkovom období, ako som už naznačil v predchádzajúcom príspevku, tj koncom septembra máme rezervovaný víkend 27.- 29.9.2019.
Stretnutie plánujem na Sekuliach. Týmto by som chcel poprosiť všetkých, ktorí plánujú prísť a majú možnosť zohnať sponzorov, či už vo forme financií, alebo formou zabezpečenia proviantu, aby sa mi ozvali..., nakoľko posledné financie na účte klubu od darcov 2% ešte za finančný rok ,,2017", ktoré ,,cinkli" na účet koncom minulého roku sa použili na chod klubu (www stránku, doménu, vedenie účtu,..)  a tak účet zýva prázdnotou, čo znamená, že si hradíme sami všetko.
Pre posádky z Českej republiky je k dispozícii účet, ktorý nám poskytol Pavel F. vedený vo Fiobnake Svitavy  2800852438/2010, kam môžete posielať registračné, ktoré Pavel potom prevedie na účet TCS. VS zadávajte EČ vozidla a do poznámky pre príjemcu vaše meno +počet ďalších účastníkov. (napr. Pavel F.+1).
Účastníci zo Slovenska majú k dispozícii ako vždy účet TCS vedený vo VUB Nitra  SK06 0200 0000 0032 8467 7956. Taktiež uvádzajte ako VS EČ vozidla a do poznámky meno + počet ďalších účastníkov.
Registračné na OSOBU (nad 12 rokov) bude tentokrát 35€ pre CZ posádky 900 CZK. Deti do 12 rokov GRÁTIS.. Za túto cenu sa môžete registrovať  do 1.9.2019 do 23:59. Kto bude chcieť prísť na akciu po ukončení registrácie, cena  za osobu bude 50€ na mieste.
A teraz u Vás určite vzbĺka myšlienka : ,,hajzel chce na nás zbohatnúť..."   NIE NECHCEM!!!  Prenájom priestoru bude ako vždy cca 1000 - 1200€ ,tak si to skúste prosím rozrátať...ak príde, ako aj naposledy pred rokom, keď Stano povedal, že akcie už nebude dotovať a v cene bude IBA vstup do areálu a ďalej NIČ, teda žiaden teplovzdušný balón, žiaden minibager, žiaden guláš, tak sa nás stretlo cca 30 osôb, NIE posádok! ...ale osôb! ..dosť zvláštne nemyslíte...?
Tak napr pri podobnom počte cca 30 osôb a sume 35€/os sa nevyzbiera ani len na prenájom priestoru!
Ak sa prihlási dostatočný počet ľudí a tak bude k dispozícii viac financií po odrátaní nájmu za areál, tak tieto sa použijú napr na občerstvenie a zvyšok zostane na účte TCS a  použijú sa na ďalšiu akciu.
Ak sa dostatok financií nevyzbiera, tak si na akcii rozbijem hubu po finančnej stránke a budem to musieť zaplatiť so svojich, ako to robil Stano skoro stále a s organizovaním akcí končím aj ja... :(
Ak by ma chcel niekto zavolať ohľadom pomoci s organizovaním akcie, prikladám svoje číslo 0905 296 021

Prajem Vám všetkým krásne dovolenky, vráťte sa všetci zdraví a teším sa na stretnutie na Sekuliach.

Tomáš

PS: registračný formulár bude vytvorený a zverejnený pravdepodobne zajtra.

Touareg Desert camp 2k18

Včera vyšiel na stránkach partnerského Volkswagen club-u z Českej republiky článok z nášho nedávneho stretnutia Touareg desert camp 2018. Určite stojí za prečítanie

Zdroj : Volkswagen club

Jak bylo na Slovensku v pískovně se dozvíš v následujícím článku

Touareg Desert camp 2k18

Napsal administrator dne . V kategorii Ze světa VW

Opět jsem měl nabitý víkend a čekalo mě otestování nového Tiguana ve verzi Allspace a k té příležitosti jsem si zajel na Slovensko. Tam se stejně jako minulý rok konal Desert Camp. A to byla paráda!


Trochu jsem litoval, že akce v pískovně u vesnice jménem Sekule se odehrála ještě před tím, než se mi dostane do ruky nový Touareg. Ten by byl pro takovou příležitost přeci jen zajímavější. Minulý rok jsem tam byl také a tento rok jsem tam opět nesměl chybět. A jak se ukázalo, šlo o skvělou akci, která neměla chybu.

Porsche Brno mi půjčilo auto, abych se tam dopravil a ukázal nového Tiguana ve verzi Allspace. Ale ke všemu se postupně dostaneme. Začneme samostatnou akcí. Touareg Desert camp organizuje Stanislav Krajner, předseda Slovenského Touareg clubu. A je vidět, že to nedělá pro nic jiného, než pro zábavu a pro potěšení lidí. Akce je to neuvěřitelná. Vzhledem k mému programu mi čas nedovolil se na sraz dostavit už v pátek. Ovšem o to víc jsem si užil sobotu.

Hned po příjezdu jsme hodili řeč o minulé akci, kterou jsem na sociálních sítích sdílel, a tou bylo představení nového Touarega. Slovenský Touareg club byl samozřejmě u toho. O novém Touaregu bude určitě v budoucnu ještě řeč, protože jsem byl pozván na národní tiskovou konferenci. Takže se máte na co těšit.

Samotná akce byla oproti minulému ročníku více v klidu. Nikdo nikam nespěchal, všude byla cítit rodinná atmosféra a také nesměl tradičně chybět guláš. Chvíli po 10. hodině si Stano vzal slovo, aby sdělil instrukce a mohlo se vyjet. Před odjezdem se ještě upustí pneumatiky kvůli lepší přilnavosti. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl jet přímo se Stanem jeho vlastním Touaregem, který má za sebou už mnoho expedic. Musím říct, že trať byla místy opravdu náročná. Z mého pohledu. Stano ani ostatní posádky na sobě nedali nic znát. Pískovna je převážně o strmých kopcích, na kterých si opravdu vyzkoušíte, co vaše auto umí. Můj Tiguan, stejně jako loni, se terénu ani nedotknul. A stejně si myslím, že Tiguan má na tuhle zábavu opravdu nízký podvozek. Nepřišel jsem však zkrátka a Stano mi půjčil na vyzkoušení i své auto. Tolik zábavy během 20 minut, co jsem seděl za volantem a mohl být instruován a řídit po dunách, jsem ještě asi za volantem nezažil. Pokud bude akce i příští rok, doporučuji všem. Je to skvělý zážitek a já tuhle akci vždycky rád podpořím a doufám, že příští rok se zase přijedu podívat.

Jen taková moje poznámka - samozřejmě se očekává, že se něco může stát. Třeba že vám odpadne pár nepodstatných plastů. Nebo jich odpadne třeba 8... Že se sem tam z auta ozve divný zvuk, který chvíli trvá, než přejde, že Radku? Že někdo přijede zpět do kempu s tím, jestli někomu nechybí kousek krytu motoru. To tak prostě je, ale i přes to všechno to za to stojí a je to obrovská legrace.


O Tiguanu Allspace si popovídáme v dalším článku :-)

Více fotek a videí naleznete na Facebook profilu Slovenského Touareg clubu >ZDE<

https://www.volkswagenclub.cz/zpravy/zpravodaj/21-ze-sveta-vw/497-touareg-desert-camp-2k18

Expedícia Montenegro/Čierna Hora

Počnúc dnešným ránom nám do odchodu zostávajú presne 4 týždne a tak je najvyšší čas začať s prípravou.
Vzhľadom na to,že za predchádzajúci týždeň nastali určité zmeny v počtoch účastníkov, potrebujem ešte dnes vedieť záväzné počty a zároveň odpovede na dve základné otázky ohľadom expedície.
Ďalej už budeme komunikovať s týmito ľuďmi v uzavretej skupine ohľadom expedície, aby sme zbytočne nezahlcovali stránky pre niektorých nepodstatnými infor...máciami.
Otázky :
1- zúčastním sa expedície ,,meno"
2- chcem sa zúčastniť rozpravy o expedícii dňa 8.7. ,,áno/nie"

Očakávam odpvede v jednoduchom tvare dnes do 20 hodiny, kedy budú definitívne uzavreté počty na tohtoročnú expedíciu Montenegro 2018 a zároveň sa stanoví miesto stretnutia 8.7.

Pre www stranku platí píšte sms v danom tvare na číslo 0905622949
 *S*

Predstavenie novej vlajkovej lode od Volkswagenu, Touareg tretej generácie

5.-6.máj 2018
Kaštieľ Tartuf Beladice

18-ty tohtoročný víkend patril fanúšikom značky Volkswagen a hlavne členom Touareg Clubu Slovakia, pre ktorých sme v spolupráci s PR Volkswagen Slovakia, tímom Touareg Medveczky&Paška a PR Porsche Slovakia pripravili špeciálne predstavenie novej vlajkovej lode od Volkswagenu, nový Touareg tretej generácie.
Odhalenia sa za Volkswagen Slovakia ujal z Product managementu Touareg Róbert Pahlow a svetový rekordér na vozidle Touareg Rainer Zietlow.
Keďže šlo o predstavenie vlajkovej lode, automaticky sa k tomu natískal aj bohatý sprievodný program, a tak si účastníci mohli medzi prvými na svete vyskúšať jazdu novučičkými vozidlami Touareg 3G, bonbónikom bola jazda na najnovšej generácii vozidla Porsche Cayenne, ktoré zabezpečil pán J. Medveczky z tímu Touareg.
Nechýbala jazda zručnosti pomocou Area view, či opileckých okuliarov na vozidlách Touareg 2G z Offroad Parcours
Volkswagen Slovakia.
Kto mal odvahu, mohol si vyskúšať simulátor prevrátenia z Centra bezpečnej jazdy Slovakia Ringu.
Záchranári z integrovaného systému Falck za pomoci figuranta predviedli, ako postupovať pri dopravnej nehode a záchrane osôb.
Milovníci vína si prišli na svoje pri degustácii vín Chateau Topoľčianky.
Nežnejšie polovičky sa mohli nechať skrášliť a poradiť sa so skúsenými Avon ladyes.
Pre deti bol pripravený skákací nafukovací hrad a malých aj veľkých okúzlil ťaviak Ali, ktorého príbuzného má náš klub vo svojom logu ;)
O orientáciu v množstve sprievodného programu a usmerňovaní masy ľudí sa postaral skvelý spíker Alex Štefuca.
Keďže šlo o predstavenie bezkonkurenčného SUV Touareg, tak bez terénu by to nebolo to pravé orechové a preto sme sa rozhodli počas nedele otestovať postupne všetky tri generácie vozidiel Touareg na motokrosovej trati na Skýcove, ktorá riadne preverila nie len vozidlá, ale tiež vodičov pod odborným dohľadom L. Pašku z tímu Touareg.

Čo dodať na záver?
Aj napriek veľmi tŕnistej ceste počas prípravy akcie, kedy mala byť akcia vlastne pár týždňov pred svojim začiatkom zrušená, sa nám podarilo hlavne vďaka J. Medvedzkému z Pilothalle VW SK a PR oddeleniu VW SK spraviť akciu na vysokej úrovni a predstaviť novú generáciu vozidla Touareg úplne inak, ako sme boli na Slovensku zvyknutí.
MY SME Touareg Club Slovakia

Expedícia Montenegro/Čierna Hora


 V termíne 29.7.-4.8.2018 nás čaká podľa plánu akcií TCS na rok 2018 expedícia do Čiernej Hory.
Ako som písal na začiatku roka, tak pre maximálny komfort všetkých účastníkov expedície a tiež dynamiku presunov je stanovený maximálny počet posádok na 5+1 sprievodné vozidlo. Vo veľmi krajnom prípade, ak ide o preverené posádky tak na 6+1 sprievodné vozidlo.
Aby nebol... nikto zo záujemcov o účasť sklamaný, tak vzhľadom na počet posádok ,,10"!, ktoré dosiaľ prejavili záujem o účasť na expedícii, bolo potrebné vytvoriť predbežne 2 skupiny. Prvú skupinu zostavenú hneď po zverejnení plánu akcií klubu na rok 2018 povediem ja a za pôvodných podmienok, nakoľko sa jedná všetko o účastníkov, ktorí od minuloročnej expedície významnou formou pomohli s klubovými akciami a tiež podporili klub finančne a preto majú účasť grátis.
Druhú skupinu povedie Roman H., ktorého som oslovil ohľadom spolupráce, ktorý má skúsenosti s doprovodom skupín na expedíciách a v tejto destinácii je ako doma a bude sprevádzať druhú skupinu. Roman je dobrý kamarát a zároveň fanúšik nášho klubu, avšak aby nám vedel pomôcť a vedel Vás sprevádzať, tak si musí vziať v práci voľno a tiež má určité náklady spojené s týždenným pobytom, ktoré mu bude musieť táto druhá skupina samozrejme kompenzovať. Pokiaľ pôjde Roman vlastným vozidlom, tak náklady na PHM +diaľničná známka +mýto +ďalšie náklady činia cca 650-700€. Táto suma sa bude deliť počtom posádok v danej skupine. Pokiaľ by šiel niekto vo vozidle sám a Roman by šiel s ním, ako spolujazdec, tak samozrejme náklady sa podstatne znížia a treba rátať so sumou cca 250-300€, čo pri 5 posádkach činí smiešnych 50-60€/posádku.
Poprosím teraz všetkých záujemcov o záväzné potvrdenie účasti na expedícii Montenegro 2018, najneskôr však do konca budúceho týždňa 29.6., aby sme mohli začať s prípravami a bude potrebné stretnutie účastníkov predpokladám v nedeľu 8.7.2018
*Stando*

Vidíme sa v Sekuliach

Takže akcia bude a vidíme sa na Sekuliach v piatok podvečer.
Registrovaných je presne 30 posádok. Dúfam, že nabehnú do utorka aj peniaze všetkých registrovaných (teda s výnimkou 2 špeciálnych dohôd o platbe na mieste)
Aktuálne počty posádok
Touareg - 16
Amarok - 3...
Tiguan - 1
iné - 10
čo do počtu osôb - 56

Dohodnite sa vzájomne, kto čo donesie, a či vôbec donesie niekto niečo. Ja sa do toho už miešať nebudem, aby si niekto náhodou nemyslel, že niekoho nútim do niečoho.
Viem o Marcelovi a mäse, Máriovi a pive, Pavlovi a chlebíčkoch...ak budete niečo potrebovať odomňa, čo mám zobrať z klubových vecí-kotol, pivné sety, stan atď.., tak mi to napíšte sem, alebo do správy, či pôjdem na sólo, ako každý, alebo mám ťahať aj príves.
*S.*

Zdravím všetkých členov a fanúšikov TCS

nižšie nájdete prerobenú faktúru na základe môjho odvolania voči cene. Nemusel som sa odvolávať, ale spravil som zasa prácu navyše...
Prišla mi síce na firmu ešte v pondelok a tak som obratom fotokópiu poslal Tomášovi M., a preto aj jeho pondelkový príspevok na stránkach.
Ja som sa však pre pracovnú vyťaženosť nedostal k ,,úprave" tejto faktúry čo do zabielenia určitých údajov, keďže som nemal súhlas na zverejnenie osobných údajov (GDPR). Preto sú určité časti zabielené. Podstata faktúry je však zachovaná a tak môžete jasne vidieť, aká je momentálne suma za prenájom areálu Sekule. V podobných sumách však bola vždy! To len pre info pre tých, ktorí nepoužívali aj v minulosti kalkulačku a mali hubu plnú slov za mojim chrbtom o super zárobku na akciách...(všetky doklady sú v účtovníctve TCS a tak si ich môže každý vyžiadať k nahliadnutiu). NIKDY som nerobil akcie pre peniaze a bolo to vždy myslím aj vidieť na úrovni jednotlivých akcií, ale ťažko to niektorým vysvetliť, ktorí sú peniazmi zaslepení...
Toľko na úvod...

Registrácia bude ukončená zajtra večer o 20 hodine. Už nebudem a ani nechcem, ako v minulosti sedieť potom do 2-3 hodiny rannej nad počtami a vyhodnocovať registrácie.  Vtedy sa ukáže, či je dostatočný počet registrovaných posádok, prípadne sa bude na základe aktuálnych počtov robiť prepočet a cena sa navýši v priemere na posádku o nejaké to euro. K tomu navýšeniu však bude potrebná zhoda a súhlas všetkých registrovaných. Pokiaľ nebude súhlas všetkých, tak určite nebudem odrátavať posádky, čo súhlas nedajú a prepočítavať všetko nanovo. Jednoucho sa akcia ZRUŠÍ a samozrejme peniaze každému do eura vrátim.
Na registráciu Vám zostáva posledných 1,5 dňa. Myslím, že kto sa reálne chce akcie zúčastniť, tak rozhodnutý už byť musí a len počas týždňa sa nedostal napr k PC. Tí, čo ,,špekulujú" ako vždy do poslednej chvíle a plánujú mi potom vyvolávať/písať v priebehu budúceho týždňa, tak prosím NIE! Nebudem už NIČ upravovať a ani prerábať a ani na to reagovať! Cez týždeň som pracovne každý jeden deň na cestách a už som vzhľadom na udalosti posledných týždňov a hlavne problémov ohľadom Beladíc prehodnotil hierarchiu mojich priorít a keď v minulosti bol TCS na popredných miestach, tak v súčasnosti by ste ho tam hľadali márne...
Predpokladám, že pre viacerých, a možno aj všetkých to bude stretnutie v tomto areáli na Sekuliach a vlastne aj celkovo na slovenských pieskoch, keďže vojenský priestor Záhorie má už druhý rok striktný zákaz všetkým aktivitám, posledným stretnutím na piesku s možnosťou si otestovať svoje vozidlo na piesku vzhľadom na výšku prenájmu za areál a s tým súvisiaci aj potrebný počet posádok, ktoré sa podieľajú na spolufinancovaní prenájmu priestoru. ...vlastne je tu ešte aj možnosť ,,parazitovať" v budúcnosti na akcii nejakého iného klubu inej značky...i tak še da
Čo do sprievodného programu, tak ako som písal v minulosti, tak súčasnú akciu neplánujem v žiadnom prípade ,,sponzorovať", ako som to robil pri cca 95% akciách, a ak bude registrovaných viacej posádok, ako je potrebných na zaplatenie prenájmu areálu a nakumuluje sa nejaký ,,balík financií", tak na rýchlo cez týždeň potvrdím niečo s objednaných atrakcií pred vyše mesiacom. Ak financie nebudú=nebude ani sprievodný program.

Čo do stravy...AŽ traja!!! členovia TCS prejavili ochotu pomôcť nad rámec registračného a tak Mário F. chce zabezpečiť sud piva a kofoly + samozrejme pípu. Marcel P. zasa mäso na guláš. Braňo H. zasa podporil akciu finančne. Pýtam sa ale, kde sú ostatní členovia/nečlenovia?! Lebo aj to, že bude zabezpečené mäso, neznamená, že bude z neho guľáš...tj naň treba napr aj nejaké zemiaky, koreniny, masť, chlieb, taniere, lyžičky, kotol...človeka, čo ho bude variť...ľudí, čo budú pomáhať...

Pokiaľ sa niektorým nepáči môj štýl písania posledných príspevkov, tak dal som výzvu na nového admina. Žiaľ bez odozvy...
Skutoční kamaráti vedia, ako to myslím a aj chápu, prečo tá zmena rétoriky, ale stále som to ja, čo sa snažil vždy každému pomôcť a robil pre vás akcie, aby ste sa mohli stretať s kamarátmi a testovať svoje vozidlá. Zmenil sa len spôsob vyjadrovania.
Tí, komu sa môj štýl vyjadrovania nepáči a nechápu ho, tak s tým už nič nespravím. Jediné čo Vám zostáva, nechodiť na stránky TCS a na FCB  stránku TCS vyradiť z ,,obľúbených"=,,ne"páči sa mi...
Prajem pekný víkend všetkým
*Stando/Stano*

https://www.touaregclub.sk/kalendar-akcii/touareg-desert-camp-2018/registracny-formular/

Aktuálne je registrovaných 21 posádok

Registračný formulár účastníka - Touareg desert camp 2018

https://www.touaregclub.sk/kalendar-akcii/touareg-desert-camp-2018/registracny-formular/

Žiaľ prešli 2 týždne a nikto neprejavil ochotu robiť administrátora našich klubových stránok FCB a tiež www. Oslovil som pritom niekoľkých z Vás o ktorých som si myslel, že prevezmú ,,žezlo" TCS a budú pokračovať v tejto už zabehnutej práci a prevezmú tiež organizovanie plánovaných akcií TCS. Žiaľ odpovede boli v duchu...,,ja by som to v živote nerobil"...Ja ne...mám na to čas"...,,ja mám aj iné starosti"...,,ja nemám na to nervy"...,,ja nemám na to financie"...
Z toho usudzujem, že sa vidíme pravdepodobne naposledy, keďže nikomu nezáleží na ďalšom fungovaní klubu a viacerí majú len silné reči...
Je mi to ľúto, ale čo už...bolo to krásnych 5,5 roka a som rád, že som spoznal kopec ľudí a našiel si pár skutočných kamarátov, s ktorými budeme určite v kontakte aj naďalej.
Ja nemám chuť ďalej riešiť neustále nejaké ,,prúsery" na akciách, kde ja vždy ťahám za kratší koniec a doplácam či už teraz na alkohol/obedy a zažívať hanbu...v minulosti  to boli zasa odcudzené moje a tiež klubové veci a rôzne žabo-myšie vojny.
Mám aj ja svoju rodinu a tiež firmu, ktorej som sa v poslednom čase veľmi nevenoval a pritom som z nej odsal na aktivity TCS celkom slušný balík financií a posledná akcia ma doslova finančne dorazila.
Prajem všetko dobré všetkým a s niektorými sa vidíme na pravdepodobne poslednej akcii TCS na Sekuliach o 2 týždne.
S.

Hľadá sa admin pre klubové stránky

Ahojte všetci,

hľadám dobrovoľníka/čku, ktorý/á by spravoval/a obe naše klubové stránky FCB a tiež www. Hlavne kto by objektívne a vecne písal a zverejňoval príspevky z akcií, nakoľko pre mňa to bola vždy veľká časová záťaž popri príprave
jednotlivých akcií, písať ešte príspevky a pritom sa hlavne venovať svojej firme. Veľakrát som sa rozpísal až moc a príspevky neboli vecné a tiež sa stávalo, že som si nedával ,,servítku pred ústa" a písal som nie len ,,ružovou optikou", ktorá by na stránky patrila, ale poukazoval som aj nedostatky a tiež nie vždy v rukavičkách, ako aj naposledy o vlastnom alkohole v kaštieli a zdupľovaných obedoch, čo som musel samozrejme zaplatiť z vlastného vrecka.

Môj posledný status vyvolal trocha polemiku, čo na stránky ísť môže a čo nie. Aj som premýšľal o tom, že daný status vymažem, ale rozhodol som sa ho tam nechať. Veď bol písaný na základe podnetov niektorých z vás a neustále baženie
po transparentnom vyúčtovaní tej ktorej akcie, kedy padali otázky typu ,,no ako ti vyšla akcia" a hlavne ,,koľko si na nej zarobil", lebo bolo predsa nepochopiteľné pre určitých ľudí, aby jeden človek neustále dotoval jednotlivé akcie, pritom stačilo zobrať do rúk kalkulačku a začať rátať...Možno by nebolo zlé prejsť na model, ako je aj u susedov, kde sa platí napr. 20€ za iba vstup do miesta konania akcie a ďalej NIČ (a pre nečlenov ich klubu je dokonca cena 40€, ako som sa dočítal na ich stránkach) ...Ja som sa však snažil vždy robiť akcie na vyššej úrovni a okrem vstupu do miesta konania akcie zabezpečiť aj stravu a skoro vždy ste dostali aj nejaký ,,bonus"či už let balónom, minibager, tombolu, perá, energeťáky, autá z Offroad Parcours a podobne...o ostatnej akcii ani nehovorím...

No a odrazu sa už nerieši, že či akcia vyšla/nevyšla a bola/nebola dotovaná, ale už sa moralizuje, že či tieto informácie patria/nepatria na stránky! OK súhlasím s tým, nepatria. Avšak ak by tieto informácie šli individuálne každému účastníkovi mailom, tak by sa zasa riešilo, že preto sú utajované, lebo...jednoducho práca s ľuďmi je vždy ťažká a nevyhoviete nikdy
všetkým...

Došla mi už trpezlivosť pravdu povediac a preto som sa rozhodol, že vytvorím priestor na realizáciu aj iným členom klubu a možnosti ,,zárobku" na klubových akciách a tak si môže každý jeden vyskúšať, ako sa taká aj úplne najjednoduchšia akcia pripravuje, koľko nocí človek spí 1-2 hodiny posledné 2 týždne pred akciou, ak vôbec...a koľko stoviek/tisíc eur podľa úrovne akcie tá ktorá akcia organizátorovi prinesie do vačku...pardon z vačku, ak chce spraviť akciu na úrovni. Harmonogram plánovaných akcií klubu je na stránkach.

Nasledujúcu akciu Touareg desert camp 2018 spravím ešte ja, ako moju poslednú, keďže už od pondelka pracujem na prenájme priestoru na Sekuliach. Tu by sme si mohli stanoviť, kto sa ujme jesennej školy šmyku a tiež vianočného
večierka. Pri večierku treba samozrejme začať s prípravou najneskôr do konca 7 mesiaca skrz zabezpečenia ubytovania.

Dúfam, že ma pochopíte aj vzhľadom na udalosti spred pár týždňov v súvislosti s prípravou akcie v Beladiciach, že si potrebujem pár týždňov, alebo skôr mesiacov od vecí súvisiacich s klubom oddýchnuť a venovať sa hlavne rodine a firme, ktorú som v posledných týždňoch dosť zanedbával a popritom z nej odsal celkom slušný balík financií na chod klubu a hlavne na poslednú akciu a tak ako som už písal vyššie, akcie nasledujúce obdobie ja osobne už organizovať NEBUDEM.
To však neznamená, že sa ich nebudem zúčastňovať... :)

Stando 

Vyúčtovanie akcie

Ako som aj sľúbil, tak prikladám transparentné vyúčtovanie ostatnej akcie...


Rozdelil by som ho na dve časti...časť prvú, ktorá sa týka Vás a vašich financií a na časť druhú, ktorá zahŕňa náklady na sprievodný program

Časť prvá

- Ubytovanie :

V priloženom scane vyúčtovania môžete vidieť presné ceny za ubytovanie, ktoré ste platili na účet TCS. Malo by to, dúfam, sedieť, čo sa týka vašich izieb aj čo sa týka rôznych výmen, ktoré sa realizovali i keď možno nie uvedené pod tými správnymi menami. To už prosím neriešte. V globále to vcelku ako tak sadlo čo sa týka vášho ubytovania, i keď aj tu som zabezpečoval 2 izby pre Rainera a ďalšie 2 posádky z organizácie akcie a oni toto objednané ubytovanie nevyužili, ale zaplatiť som ho musel...ale prežijem to myslím  :)


Žiaľ nejako sme sa nepochopili aj v kaštieli a ja som inkasoval od Vás ,,len" sumu za ubytovanie a mal som ešte ,,mestskú daň" 0,35€/deň/os...ale to už neriešim, keďže je to neekonomické, nakoľko každá transakcia na účte TCS je spoplatnená 0,18€...bolo to presne 122x0,35€=42,70€...to len pre info...ale určite to taktiež prežijem :)  (...ale samozrejme nič Vám nebráni v tom, aby ste mi to uhradili prípadne pri nasledujúcej akcii cash.. :D  )

Ďakujem Pavlovi Čičákovi, Marcelovi Púčikovi, Lubošovi Palkovičovi a Peťovi Pinkasovi za ústretovosť s prerozdelením izieb, nakoľko som musel ešte narýchlo ,,vytvoriť" 2 izby pre ľudí z Product managementu VW SK, čo v pláne nebolo.

- Strava :
No, so stravou to bolo už zložitejšie. Ako všetci dobre viete, tak stravná jednotka na dospelú osobu bola daná na 35€ a na dieťa do 12 rokov 17€. Tak boli na základe registrácií aj nahlásené počty stravníkov vrátane účinkujúcich, ktorí boli súčasťou programu celý deň na 140 + 16 detí. Detských porcií bolo vydaných správne 16x, avšak porcií pre dospelých bolo na obed vydaných 157x! Ja viem, že jedlo bolo chutné a obsluhujúci personál mal toho veľa a strácali prehľad o tom,
komu už jedlo dali a komu priniesli opäť, ale bolo si treba uvedomiť, že mám zaplatené to a to a iba na to a to mám nárok a nie dať si dupľu so ,,zvláštnou ideou-však to je ich problém", ako som sa dopočul... Tak len by som chcel upozorniť, že to nebol ich, ale môj problém! Registrovaných osôb prišlo pritom o 11 menej, avšak strava bola objednaná aj pre nich a aj vopred zaplatená, takže stravníkov malo v skutočnosti  byť 129+16 detí a 11 obedov malo vystať, preto som povolil podať obed aj mažoretkám v počte 15 osôb s tým, že som potvrdil, že chýbajúce 4 obedy ja osobne samozrejme doplatím. Keď ma však manažérka kontaktovala, že v jedálni sú ďalší stravníci a obedy už máme vyčerpané, tak po preverení situácie a zistení, že sa jedná o našich stravníkov som povolil obedy dorobiť. Verím, že každému chutilo, ale toto sa predsa nerobí, aby ja som platil o 13 obedov viac, lebo niekto si dal dupľu...

- pod stravu by som dal ešte špeciálny dodatok...možno ste si niektorí neuvedomili, ale priniesť si vlastný alkohol do kaštieľa so štyrmi **** a vypiť ho v utajení na izbe je dajme tomu ok...ale je dosť nemorálne priniesť si vlastný alkohol a požívať ho viditeľne na verených priestranstvách kaštieľa! Takéto niečo nezostane nikdy bez povšimnutia a ako som bol upozornený a následne som upozornil aj ja Vás, tak účtuje sa za prinesený vlastný alkohol ,,korkovné" vo výške 7,50€/fľašu. I keď verím, že určite ste všetci pili hlavne na moje zdravie, tak ja som musel za tento Váš alkohol v počte 20 fliaš zaplatiť 150€. Fakt nechápem, prečo ste nerešpektovali moje upozornenia a pilo sa napr. priamo pod kamerou na zadnú bránu...  :( Nemusíte mi dávať cash...číslo účtu je na stránke a uvítal by som, ak by sa aspoň tieto peniaze objavili na ňom... 

Časť druhá

- sprievodný program - túto časť som sa rozhodol nezverejňovať! Jednak bola to moja idea predstaviť novú vlajkovú loď v tak exkluzívnom prostredí a s takým sprievodným programom a tak boli samozrejme náklady veľmi vysoké a vy nemáte niesť žiadne náklady v tejto súvislosti a je to len záležitosť toho, kto to chcel/musel financovať a preto sa Vás to netýka. Zároveň nechcem, aby tu opäť riešil niekto, že sa nebodaj sťažujem, alebo vyplakávam...preto neuvádzam ani výšku týchto nákladov, resp. straty. 

Keďže vznikli pred pár týždňami problémy s vozidlami na akciu a akcia bola vážne ohrozená, tak som mohol už v tom čase akciu stopnúť a straty minimalizovať len na storno poplatky v pár tisíc eurách. Nespravil som to a akcia myslím, že stála za to a všetci ste si ju užili a myslím, že sme okoliu ukázali, že aj taký ,,(ne)obyčajný klub" dokáže predstaviť vlajkovú loď myslím, že oveľa zaujímavejšie, ako to spravil niekto iný... :D  

Je pravda, že nemám firmu v takej dostatočnej finančnej kondícii, aby som v priebehu 2 týždňov dokázal z nej ,,odsať" taký veľký balík financií a preto som požiadal o pomoc pár kamarátov, či by mi vedeli v nasledujúcich týždňoch pomôcť  finančne, ak by som sa dostal do problémov s tým, že do eura všetko nasledujúce mesiace vrátim, i keď je myslím vlastne jedno, kto z členov klubu by financoval tú ktorú faktúru, ale nakoniec som sa rozhodol, že nebudem nikoho zaťažovať
týmito záležitosťami a podpisovať ,,dlžobné úpisy" a nejako sa to pokúsim zvládnuť sám. Teda aby som nezavádzal, musím poďakovať Peťovi Pinkasovi, ktorý sa ako jediný z členov TCS spolupodieľal na financovaní a znášal náklady na prepravu a zaplatil aj za prenájom autovraku a prívesu. Díky ti Peťo!

Neriešte, prosím, prečo? kto? čo? koľko? a podobne tá akcia stála, ale skúste sa prosím niektorí zamyslieť, prečo tu musím písať niečo o zadupľovaných obedoch a ja tak v očiach manažérky kaštieľa vypadám, ako by som nevedel, koľko ľudí mám na akcii, ďalej vlastnom alkohole a napr. aj chuťovky sa volajú preto chuťovky, že boli iba na chuť ku šampanskému a nie ako jeden z chodov a napr. mne a mojej rodine a tiež aj ľuďom z fabriky sa žiaľ nič neušlo, a to je hneď cca 15 osôb, lebo...ale neriešim to...len chcem poukázať na to, že skúsme aspoň v rámci klubu brať ohľad aj na druhých, a nie len ,,JA a zasa len JA" a ostatní ma nezaujímajú...keďže sme však mali na tejto akcii množstvo nových tvárí, je otázne, kto daný stav vlastne spôsobil....pritom som práve preto, aby nenastali takéto veci zverejnil presný rozpis, čo máte v cene 35€/17€ zahrnuté a či už toto skonzumujete, alebo nie, tak to je vaša vec. Podstatné je, aby ste niektorí neskonzumovali jedlo druhým! 

Ďalším rozpisom nákladov akcie, ktoré vznikli PR VW SK a Porsche Slovakia zatiaľ nedisponujem za účasť troch vozidiel z Offroad Parcours s inštruktormi, ľuďom z Product managementu Touareg pod vedením pána Pahlowa, tímuTouareg Medveczky a Paška, vozidlá Touareg III.G, Porsche Cayenne, zabezpečenie prítomnosti Rainera Zietlowa, hostesiek a skvelého spíkra Alexa Štefucu...a myslím, že som tam videl aj nejaké voňačky do áut.

V nasledujúcich dňoch ma čaká stretnutie so zástupcami PR Volkswagen Slovakia a tiež Porsche Slovakia, kde je na pláne návrh spolupráce a podpory nášho klubu na tento rok a snáď sa nám podarí nájsť spoločnú víziu dlhodobej spolupráce na nasledujúce roky. Držte palce ;)

Stando

P O Ď A K O V A N I E

 ...a opäť sme v cieli ďalšej našej klubovej akcie a tak nemôže samozrejme chýbať symbolické foto pod našou klubovou bránou

Chcem sa Vám všetkým poďakovať za Vašu účasť na špeciálnom predstavení novej vlajkovej lode Volkswagenu, nového Touarega III. generácie, že ste prišli a užili si špeciálnu atmosféru, ktorá tu panovala počas celého víkendu....

Keď sme koncom januára začali v spoluprácou Porsche Slovakia, importérom značky Volkswagen a zástupcami PR oddelenia Volkswagen Slovakia s prípravou špeciálneho predstavenia novej vlajkovej lode Volkswagenu, nového Touarega III. generácie, nikto ani len netušil, akou tŕnistou cestou si budeme musieť prejsť a akému tlaku budeme všetci vystavení a ako sa naštrbia naše vzťahy, čo ma s odstupom času veľmi mrzí. Žiaľ stalo sa...(som už raz taký a podnikanie na Slovensku ma veľa naučilo a keď idem raz za daným cieľom, tak nepoznám prekážky...) Až po objasnení vzniknutej situácie členmi tímu Touareg Medveczky a Paška v posledných dňoch som pochopil veľa vecí súvisiacich s našou akciou, ktoré mali veľký vplyv na ňu a žiaľ rozhodnutia, ktoré nám krížili plány akcie, nepochádzali z územia Slovenska. Tieto veci však nepatria do verejného vysvetlenia. Ja osobne, ako som už spomínal v minulosti, som sa dostal až 3x pred rozhodnutie, či ešte vôbec má zmyslel stretnutie robiť a pokračovať v prípravách. Som rád, že po všetkých tých ,,polenách pod nohami" som v tom pokračoval a výsledok ste mohli zažiť počas víkendu a spraviť si vlastný záver...myslím, že vo finále to všetko stálo za to

Skrátka snažíme sa robiť stretnutia inak, ako je to bežné a ako ich robia iné kluby Touareg  v okolitých štátoch, alebo aj celosvetovo a preto sme iní, sme lepší a preto si môžeme s hrdosťou zakričať MY SME TOUAREG CLUB, MY SME TOUAREG CLUB Slovakia

Obrovská vďaka patrí hlavne všetkým skutočným kamarátom, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli mne a mojej rodine s prípravou a aj zabezpečením celého priebeh stretnutia, aby si ho všetci čo najlepšie dokázali užiť a zažiť tak v kruhu svojich rodín a kamarátov skvelý víkend.

ĎAKUJEM VÁM : Peťo Pinkas, Luboš Palkovič, Marcel Púčik, Beki Šutor, Mário Fekete, Pavel Čičák, Bohuš Patáč s manželkou Katkou, Juraj Daniš s manželkou Jankou, Marek Forro s manželkou Miškou, Peťo Klučak s rodinou, Rišo Michalčík s manželkou Lubicou, Braňo Húska s rodinou, Rado Víglasky s rodinou, Peťo Kubovič s priateľkou Denisou, Michal Vršanský, Ondro Tunkr, Aleš Hrdlička, Radek Havlín, Tomáš Němec s priateľkou Kájou, Roman Pomahač, Tomáš Tvarda, Radko Hence...dúfam, že som na nikoho nezabudol.

Veľká vďaka patrí zástupcom fabriky Volkswagen Slovakia za pomoc a podporu akcie, bez ktorých by to určite nešlo a akcia by nemala takú úroveň  :

- Pilothalle Volkswagen Slovakia - tímu Touareg Jurajovi Medveczkému a Lubošovi Paškovi

- Product managementu Touareg Volkswagen Slovakia pánovi Róbertovi Pahlowi, Michalovi Timarovi a Lukášovi Lelákovi

- PR oddeleniu Volkswagen Slovakia pod vedením pani Holešovej- 3. inštruktorom z Offroad Parcours Volkswagen Slovakia

Veľké ďakujem patrí tiež Rainerovi Zietlowi, že prišiel odprezentovať svoju cestu do Pekingu novým vozidlom Touareg.

Veľmi ďakujem Marekovi Chovancovi z Porsche Slovakia a tiež Jánovi Briatkovi z Porsche Slovakia Úžitkové vozidlá.

Veľká vďaka patrí skvelému spíkrovi a majstrovi slova Alexovi Štefucovi, ktorí nás slovom sprevádzal počas celého dňa.

Ďakujem tiež :

- Zuzane Barátovej za klubovú tortu

- Adamovi Zaležákovi za zabezpečenie prenájmu trate na Skýcove

- Avon ladys o starostlivosť o Vás a samozrejme mojej rodine

 Určite sa našli nejaké tie malé chybičky krásy a nie všetko bolo úplne dokonalé, ale verím, že to chápete, že všetko som sa snažil vybaviť/zariadiť na minimálne 100+1% v rámci svojho osobného času a nie som zamestnancom ani Volkswagen Slovakia a ani importéra Porsche Slovakia a Touareg klub je iba mojim koníčkom popri mojej vlastnej firme, cez ktorú si dovolím dotovať v tak obrovskom rozsahu tieto naše stretnutia a samozrejme aj réžiu klubu.

 Stando

...niečo z nedele 

Akciu sme ukoncili o 15 hodine poslednou jazdou, ktora patrila mojej rodine pod dohladom obetaveho kamarata Luboša Pašku z Pilothalle Volkswagen SK, ktory trpezlivo cely den dohliadal nad vsetkymi jazdcami.Ďakujem ti v mene všetkých Ľuboš(samozrejme dalsie ďakovacky vsetkym Vam ostatnym, ktori ste pomahali, aby akcia dopadla dobre, este len pridu a k tomu aj fotky ci uz od Marka, ale aj Rainera Zietlowa...doprajte mi/nam trocha vydychnut, kedze sme len teraz dorazili domov od piatku a bola to VEĽMI VELMI náročná, najväčšia, najhonosnejsia a financne NAJnarocnejsia akcia, aku sme kedy organizovali ) Stando a spol


Klubová torta nesmela pri tak významnej príležitosti chýbať ;)


Už plnom prúde


O chvíľu to začne

Strava 5.5.

Aby nevznikli pochybnosti, čo vlastne zahŕňa symbolické registračné, tak tu je sľúbený rozpis.
Samozrejme bude k dispozícii bufet, kde si budete môcť zakúpiť či už nealko, alko, pivo a podobne...
Vzhľadom na počet stravníkov prosím neriešte, že by ste si chceli objednať niečo iné. Kapacitne sa to nedá zvládnuť!...
Do priestorov jedálne bude vpustený iba registrovaný účastník s identifikačným náramkom na ruke, ktorý obdrží pri registrácii!
Ešte raz chcem zdôrazniť, že registračné sa ani jedným centom nepodieľa na financovaní sprievodného programu a zabezpečených aktivít.
Celkový rozpočet a aj spôsob, akým sa akcia prefinancovala, bude zverejnený transparentne po akcii.

Mapky

Dúfam, že každý si už pozrel, kde sa Beladice nachádzajú a prispôsobí si čas svojho dojazdu tak, aby bol pred kaštieľom v čase o max 10. hodine, nakoľko nezabudnite, že ešte prebehne registrácia a začíname presne o 11. hodine!!!
Čaká nás toho veľmi veľa už počas soboty a reálne využiteľného času je relatívne veľmi málo vzhľadom na počet účastníkov. Chceme, aby ste si mohli všetci otestovať novú vlajkovú loď od Volkswagenu Touareg 3G...a možno sme pre Vás v spolupráci s ...tímom Touareg VW SK pripravili ešte špeciálne prekvapenie ;)

Parkovanie

Počet parkovacích miest v areáli kaštieľa je limitovaný myslím na cca 45 vozidiel. Keďže skoro všetky spevnené plochy využívajúce sa na parkovanie vozidiel budú obsadené rôznymi aktivitami, tak v areáli budú parkovať iba ubytovaní + možno ešte pár ,,prvých" vozidiel...
Ostatní budete usmerňovaní parkovacou službou a parkovať budete musieť pred areálom kaštieľa, keďže je registrovaných necelá 70. posádok. Rešpektujte preto prosím pokyny týchto asistentov a buďte ohľaduplný voči ostatným účastníkom a tiež ľuďom žijúcim v susedstve kaštieľa.
Verím, že všetci túto zmenu akceptujú a nevzniknú zbytočné problémy.
Teším sa na Vás
Stando

Počasie

Podľa aktuálnej predpovede SHMU a Morecast nás čaká krásny slnečný a hlavne teplý víkend. Na to, že ešte pred vyše týždňom boli hlásené búrky od štvrtku až do nedele celkom super zmena k lepšiemu. Čo poviete...? ;)

Fotka Touareg Club Slovakia.
Fotka Touareg Club Slovakia.

Perá

...pomaly sa nám to kompletuje a postupne prichádzajú pred vyše mesiacom objednané reklamné predmety

Tašky s logom TCS

Máličko som si zasa zaexperimentoval a dal som na nasledujúcu akciu vyrobiť klubové tašky
Čo vy na to?
...je krajšia s modrou potlačou, alebo striebornou?

Nový baner akcie

Ako sa vraví, raz zažiť a zajazdiť si je 100x viac, ako len vidieť stacionárne vystavené vozidlo napríklad na autosalóne  
Bude to úplne že úplne iné predstavenie vozidla, na aké sme na Slovensku zvyknutí.
Myslím, že vlajková loď Volkswagenu, nový Touareg tretej generácie si zaslúži špeciálne predstavenie.

Autosalón Bratislava 2018

Ahojte všetci klubáci

Dnes poobede mi prišli pozvánky a vstupenky na Autosalón Bratislava 2018, za čo touto cestou veľmi ďakujem Marekovi Chovancovi z PR Porsche Slovakia.
Kto má o ne záujem, môže si ku mne prísť pre ne. Vstupenky sú určené IBA pre registrovaných účastníkov akcie v Beladiciach dňa 5.5.2018, ako bonus k registrácii.
Ospravedlňujem sa Vám, ale ja vzhľadom na udalosti posledných týždňov týkajúcich sa predstavenia vozidla Touareg tretej generácie v Beladiciach, oficiálny klubový výjazd na autosalón neorganizujem!
Nebudem a nechcem sa už k tým záležitostiam vracať, keďže situáciu sa za posledné dni podarilo vďaka iniciatíve ľudí z PR VW SK, Pilothalle VW SK a tiež PR Porsche Slovakia zvrátiť a akciu zachrániť, za čo im veľmi ďakujem. Isté je, že za mojich 44 rokov života, 22 rokov podnikania na Slovensku a prežité divoké 90te roky som niečo podobné nezažil a nestratil toľko nervov, čo teraz za ostatné 3 týždne...a priznám sa, že až 3x sa situácia vyhrotila tak do extrému, že som sa pohrával s myšlienkou zrušenia akcie.
Dúfam, že akcia v Beladiciach dopadne o to x-krát lepšie, ako akcie doteraz ;)

Teším sa na Vás v Beladiciach

Stando

Ako prebieha výroba Volkswagen Touareg tretej generácie

Pozrite sa, ako prebieha výroba Volkswagen Touareg tretej generácie, ktorý sa v Bratislave vyrába exkluzívne pre celý svet.
https://www.youtube.com/watch?v=2xsPqzPhWjA&t=0s

Pripomenutie

Chcel by som pripomenúť všetkým dosiaľ nerozhodnutým ohľadom účasti na nasledujúcej akcii Predstavenie Touareg 3G, že vám zostáva posledných 12 hodín do uzavretia registrácie.
Aktualizované počty tejto neplánovane medzinárodnej akcie
- 45 posádok
- 129 osôb

- 34 posádok zo Slovenska
- 8 posádok z Českej republiky
- 2 posádky zo Slovinska
- 1 posádka zo Švajčiarska

...a ešte dosť podstatný dodatok:
Keďže z väčšinou z Vás sa poznám osobne a poznáte ma, ako férového človeka, aby som sa Vám aj v budúcnosti dokázal pozrieť do očí, tak vám musím oznámiť, že za posledné dni sa udiali pre mňa, ako organizátora akcie dosť nepochopiteľné veci, ktoré by mohli čiastočne ovplyvniť úroveň tejto akcie...
Nie nemajte obavy, akcia sa konať určite bude, i keď som bol v pondelok po jednom telefonáte tak neskutočne vytočený, že som akciu chcel okamžite zrušiť a vrátiť vám peniaze, lebo meniť písomne dohodnuté podmienky pred x-týždňami, na ktorých ja následne postupne vystaviam celú akciu a to asi ani nemusím písať, že skoro z dvoch tretín ju financujem ja osobne a na tretinu mám prisľúbenú podporu, ak sa niečo nezmení aj v tomto smere, tak to sa mi zdá dosť slušná podpásovka...
Dúfam však, že kompetentní svoje rozhodnutie prehodnotia a pôvodné slovo dodržia a žiadne ďalšie zmeny nenastanú, keďže boli oslovení 2x mailom a raz v sms o písomné stanovisko počas týždňa a dosiaľ bez odozvy...

Aproppo info pre ľudí, ktorí svoju účasť zrušili, resp. sa ani neregistrovali, lebo sa im registračné 35€ na osobu zdalo ,,vraj priveľa" = je to iba stravná jednotka na osobu a v tejto sume je zahrnutá celodenná strava na sobotu= welcome drink+obed+večera (presný rozpis aj s cenami pridám dnes večer po návrate z kaštieľa) a nijako sa nepodieľa na financovaní programu!
Mal som určitú predstavu o predstavení vlajkovej lode VW Touareg a keďže na Slovensku pomaly na nič nie sú peniaze, tak som sa opäť raz zhostil úlohy filantropa ;)
Celkový rozpočet akcie vrátane ubytovania, prenájmu kaštieľa, stravy a programu atakuje hranicu 30tis €.

Stando

Simulátor prevrátenia a opilecké okuliare

Ako som už včera naznačil, tak postupne sa Vám budem snažiť priniesť rôzne info ohľadom nastavájúcej akcie

Simulátor prevrátenia
Z Centra bezpečnej jazdy na Slovakia ringu sa mi podarilo zabezpečiť simulátor prevrátenia. Ako už samotný názov napovedá, ide o jedinečné zariadenie, v ktorom človek v reálnej karosérii osobného automobilu zažije simuláciu prevrátenia vozidla pri dopravnej nehode. Simulátor prevrátenia má výrazný edukačný účinok na širokú verejnosť, nakoľko prakti...cky demonštruje nebezpečenstvá spojené s nedodržiavaním pravidiel cestnej premávky, najmä s prekračovaním maximálnej povolenej rýchlosti alebo nepoužívaním bezpečnostných pásov.

Video :
https://www.youtube.com/watch?v=y9eH0Y5cXkg

Opilecké okuliare
Opilecké okuliare majú potenciál zachrániť veľa životov. Simulujú stav opitosti s 1,5 promile alkoholu v krvi.

Energetické nápoje

Postupne sa Vám budeme snažiť priniesť rôzne info ohľadom nastavájúcej akcie

Energetické nápoje
Pri príležitosti predstavenia Touareg 3G pre TCS v Beladiciach sme zadali do výroby dve  špeciálne edície energetických nápojov:
-obrázok ,,1"-každá registrovaná dospelá osoba obdrží v promo-balíčku pri registrácii 1ks
Pokiaľ má niekto záujem o viacej kusov/balení, tak mi napíšte mail, alebo do správy, aby som vedel upraviť objednávku. Výrobná cena je 1,10€ za kus a v tejto cene si ich aj môžete objednať.
-obrázok číslo ,,2"- edícia - ,,My sme Touareg Club Slovakia". Tú v balíčkoch nenájdete. Tá bude iba na predaj a taktiež za výrobnú cenu 1,10€

Nový Touareg je na Slovensku už v predpredaji

Od tohto týždňa si zákazníci môžu na Slovensku objednávať nový Volkswagen Touareg. Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen, ešte pred slovenskou výstavnou premiérou na bratislavskom autosalóne (24.-29. apríla) spustila na svojej internetovej stránke konfigurátor, v ktorom si zákazníci môžu zostaviť svoje individuálne vozidlo. Nový Touareg, ktorý sa pre celý svetový trh vyrába v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia, sa dá objednať v troch verziách výbavy - základnej (bez označenia), Elegance a R-Line. Spočiatku bude k dispozícii jeden motor, u ktorého výrobca predpokladá najväčší záujem zákazníkov v Európe - turbodiesel V6 3.0 TDI s výkonom 210 kW (286 k)1. Rovnako ako aj všetky neskôr zavedené pohonné agregáty sa štandardne kombinuje s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a systémom stáleho pohonu všetkých kolies 4MOTION.

Bohaté sériové vybavenie základnej verzie obsahuje napríklad adaptívny tempomat ACC, asistenčný systém Lane Assist, parkovacie senzory vpredu i vzadu a automatickú dvojzónovú klimatizáciu Air Care Climatronic. Vybavenie interiéru zahŕňa vyhrievané predné sedadlá s látkovým poťahom, multifunkčný kožený volant s radiacimi páčkami a analógový združený prístroj s farebným displejom palubného počítača s uhlopriečkou 17,8 cm. Optimálnu konektivitu poskytuje rádionavigačný systém Discover Pro s online službami Car-Net Guide & Inform a Security & Service. 

Základný Touareg má predné svetlomety aj zadné svetlá z LED a 18-palcové disky z ľahkej zliatiny. Takto vybavený model má cenu od 61 200 EUR. Verzia Elegance, ktorá má základnú cenu 65 540 EUR, obsahuje navyše napríklad rozličné dizajnové prvky na karosérii, odlišné disky kolies, kožené čalúnenie z kože "Vienna" a hliníkové dekoračné prvky v interiéri. Tradične športovo je ladená verzia R-Line (od 69 430 EUR) so špecifickými nárazníkmi, plastovými prvkami lakovanými vo farbe karosérie a športovými doplnkami v interiéri. Súčasťou vybavenia sú aj 14-smerovo elektricky nastaviteľné komfortné sedadlá vpredu s poťahom z kože "Vienna" a 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s pneumatikami 255/55 R 19. Od mája sa bude dať objednať aj slabší motor 3.0 TDI s výkonom 170 kW (231 k). Touareg s týmto motorom v základnej verzii sa bude predávať za cenu od 49 900 EUR.

Kto by mal záujem, tak na predstavení Touareg 3G v Beladiciach budú k dispozícii aj predajcovia z Autoprofit Galanta pod vedením Agi Kakvicovej s ktorými môžete odkonzultovať prípadné otázky ohľadom objednania vozidiel Volkswagen.

Predstavenie Touareg III.generácie

Do klubového predstavenia Touarega III. generácie nám zostáva niečo viac, ako 4 týždne a tak je najvyšší čas oživiť túto tému a priniesť vám najnovšie info ;)
UBYTOVANIE :
- v prvom rade by som poprosil o urýchlenú úhradu všetkých, ktorí tak dosiaľ z rôznych dôvodov nespravili. Pokiaľ nebudem mať peniaze na účte do konca týždňa, tak budem nútený konkrétne rezervácie zrušiť.
- čo sa týka obsadenosti izieb, tak na prvú noc 4.-5.5.2018 je ešte niekoľko izieb voľných...na nasledu...júcu 5.-6.5.2018 je v hoteli voľných už iba niekoľko jednolôžkových izieb. A pár izieb v Apartmánovom dome.
- na neobsadené izby do konca týždňa zruším blokáciu, aby ich mohol hotel poskytnúť prípadným ďalším záujemcom. Rátal som však pôvodne s tým, že budeme mať uzatvorenú spoločnosť a celý areál bude len pre TCS.
PROGRAM :
- podarilo sa mi ho ešte máličko spestriť a tak sa môžete tešiť na 2 bloky vystúpení mažoretiek I.NIMA z Nitry
- o nežnejšie polovičky sa postarajú 4 Avon Lady poradenstvom a líčením
- zabezpečený je aj nafukovací skákací hrad pre deti
- riešim ešte simulovaný zásah záchranárov z FALCK pri autonehode
- a ako posledné degustáciu vín
Toľko nateraz doplnené info.
Dúfam, že doplnenie programu potešilo a nerozhodných motivovalo ;)

Určite si však dovolím tvrdiť, že nepôjde iba o hoc akú premiéru vozidla ;)

Predstavenie Touareg III. generácie

Ako už všetci dobre viete, tak najmladší prírastok do rodiny Volkswagen, ktorý sa zároveň stane jeho vlajkovou loďou, bude mať svoju celosvetovú premiéru o pár dní v Pekingu. Za týmto účelom 1. marca svetový rekordér Rainer Zietlow  vyrazil v doprovode členov Touareg Clubu Slovakia na cestu viac, ako 15 tisíc kilometrov, aby toto vozidlo s miernou kamuflážou dopravil po vlastnej osi do Pekingu.

I keď sa Touareg vyrába pre celý svet výlučne na Slovensku v závode Volkswagen v Devínskej Novej Vsi, kde bolo dosiaľ vyrobených už viac, ako milión kusov, tak na slovenskú premiéru si budeme musieť ešte pár týždňov počkať. Touareg III.G bude predstavený na autosalóne v Bratislave na konci apríla. Všetci však veľmi dobre viete, ako to pri predstavovaní hoc akého nového modelu býva a veľakrát pozorujete z diaľky dané vozidlo cez masu ľudí a nedokážete si ho poriadne prezrieť a nie to doň si aspoň sadnúť.

Preto sme sa rozhodli opäť pre privátnu premiéru pre členov nášho klubu, ktorú sme pre Vás pripravili v spolupráci s Porsche Slovakia a Volkswagen Slovakia.

Pre najvýznamnejšiu akciu tohto roka sme opäť zvolili výnimočné priestory chránenej kultúrnej pamiatky komplexu Park Hotela Tartuf***, ktorý tvorí vzácny a jedinečný kaštieľ na Slovensku a tiež hotelový komplex, kde Vám chceme predstaviť najmladší prírastok do našej rodiny Touareg.

Kedy ?
5.5.2018 

O koľkej ?
11:00 hod.

Kde ?
Kaštieľ Tartuf ***Beladice
GPS N 48°20´31.6"
         E 18°16´40.5"

Program:
 
* piatok *
- v podvečer príjazd členov TCS
- ubytovanie v kaštieli
- príprava ...stavanie stanov na vytvorenie stanovíšť, vytýčenie stanovíšť, stavanie pódia, beach flags, registračného miesta
- večer voľná zábava so spoločným posedením...relax v bazéne, vírivke 
 
* sobota *
- spoločné raňajky
- príprava stanovíšť a rozdelenie úloh

10:30-11:00 registrácia účastníkov
11:00-13:00 welcome drink

                     - príhovor zástupcov Porsche Slovakia a Volkswagen Slovakia

                     - predstavenie všetkých generácií vozidiel Touareg I.G, I.G FL, II.G, II.G FL

                     - predstavenie vozidla Touareg III. generácie s odborným výkladom školiteľa z Porsche Slovakia a konštruktérmi z Volkswagen Slovakia

13:00-14:00  spoločný obed
14:00-17:00  sprievodný program 
- akciu bude moderovať známy motoristický novinár Alex Štefuca
- celý deň sa budú na pódiu premietať videá z našich akcií a expedícií
- ťava - v logu nášho klubu ste si určite všimli malú ťavu, ako symbol berberského kmeňa Touarégov, odkiaľ pochádza názov vozidla Touareg...po niekoľkých týždňoch vybavovačiek sa mi konečne podarilo na túto akciu vybaviť živú ťavu na vozenie a fotenie ...no a možno medzi nás zavítajú aj dvaja ,,ne"skutoční Touarégovia... :)
- simulátor prevrátenia - akcia bude vedená v duchu prevencie a bezpečnosti, preto som zabezpečil prítomnosť simulátoru prevrátenia, aby si každý mohol vyskúšať, čo nechce nikdy v živote zažiť
- "opilecké okuliare"- budú prevenciou pred alkoholom za volantom
- Prvá pomoc - pre zopakovanie základov poskytovania prvej pomoci som zabezpečil prítomnosť záchranárov Falck
- RC autíčka - zábava pre malých aj veľkých
- lukostreľba - zábava pre malých aj veľkých
- súťaž v jazde zručnosti I. - jazdy so zatemnenými oknami podľa Area view
- súťaž v jazde zručnosti II. - jazdy s pohárom naplneným vodou na kapote
- súťaž geocaching III. - súťaž dvojíc v navigačnej zručnosti

17:00-17:45  vystúpia Gipsy čáve z Topoľčian
18:00-19:00  spoločná večera formou rautu
19:00 - vyhodnotenie a ocenenie víťazov jednotlivých súťaží
20:00 - ohňostroj
           - následne disco v štýle retro do neskorých hodín
 
* nedeľa  *
8:00-9:00 spoločné raňajky
9:00-10:00 rozloženie a zbalenie klubových stanov/stolov/vecí
cca po 10 h. spoločný odjazd v kolóne na motokrosovú trať na Skýcov

Ako ste si mohli všimnúť, tak akcia je rozdelená na dva dni. Je to z jednoduchého dôvodu...pred 4. rokmi, keď sme robili predstavenie Touaregu II. G , tak pokiaľ sme sa presunuli v kolóne na trať na Skýcov, bol už súmrak a na jazdenie nám zostalo cca 1-1,5 hodiny a veľa ľudí sanedokázalo previezť traťou. Takto  budeme mať na jazdenie oveľa viacej hodín.

Z Porsche Slovakia budeme mať k dispozícii dve vozidlá Volkswagen Touareg III.G, ktoré budú vystavené aj na autosalóne v
Bratislave a ktoré pre nás zabezpečil Marek Chovanec z VW osobné vozidlá.  

Z fabriky Volkswagen Slovakia budeme mať k dispozícii ďalšie dve vozidlá  VW Touareg z Offroad Parcours s inštruktormi.

Svoju účasť potvrdili aj  členovia Teamu Cross Country Rallye Touareg pod vedením Dipl. Ing. Juraja Medveczkého a pilotom Ľubošom Paškom, ktorý ako prvý slovenský tím v histórii získali prvé miesto v seriáli Majstrovstiev Strednej Európy (Central European Zone Championship), ktorú organizuje Medzinárodná automobilová federácia (FIA).

Tešíme sa na Vás

Stanislav Krajmer/Stando
Touareg Club Slovakia

Svoju účasť a tiež počet spolujazdcov s požadovanými údajmi je potrebné nahlásiť registračným formulárom na https://www.touaregclub.sk/ , ktorý bude zverejnený v nasledujúcich hodinách. Následne treba poukázať na účet TCS zálohu, prípadne hneď plnú čiastku (kto chce). Bez uhradenej zálohy nebude registrácia platná!!!

Finančne sa nám podarilo akciu hlavne vďaka importérovi Porsche Slovakia, tiež fabrike Volkswagen Slovakia a jednému nemenovanému darcovi z väčšej časti pokryť a tak registračné bude doslova symbolické vzhľadom na celkový rozpočet akcie ;)

Kapacita ubytovania v kaštieli a priľahlom hoteli je žiaľ iba 77 lôžok pri využití všetkých prístelok!!!

Cenník zverejním podvečer. Momentálne už nestíham. Máme pre TCS samozrejme znížené ceny oproti uvedeným na stránkach kaštieľa/hotela.

Netuším, aký bude záujem o ubytovanie, ale v prípade potreby oslovím ešte hotel v Zlatých Moravciach.

Reklamné predmety s potlačou akcie a TCS vzhľadom na dodacie podmienky výroby, bolo potrebné už zadať do výroby a tak tieto obdrží iba prvých 100 registrovaných osôb!!!

O bezpečný priebeh akcie sa postará súkromná SBS.

Registračný formulár

Registrácia

Registrujte sa cez nižšie uvedený formulár na našej stránke www.touaregclub.sk

Platby za ubytovanie v eurách pukazujte priamo na účet TCS uvedený v registračnom formulári.
Platby účastníkov z Českej republiky poukazujte dočasne na Ondrov účet vedený v Českej republike 8436177399/5500 a on  ich jednorazovo presunie na účet TCS na konci mesiaca, aby sme Vám ušetrili zbytočné bankové poplatky medzi štátmi, keďže tieto sa pohybovali až na úrovni cca 20€..účet je vedený aj v korunách a aj eurách..takže buď poukazujte priamo Eurá, alebo sumu v korunách v aktuálnom kurze 26,10 Kč.
Ďakujem za pochopenie

 https://www.touaregclub.sk/kalendar-akcii/predstavenie-touareg-iii-generacie/registracny-formular/

Registračný formulár

Aktualizujem počty tejto neplánovane medzinárodnej akcie  

*registrovaných je zatiaľ po prvom dni od spustenia registrácie

- 26 posádok

- 61 osôb

- Kaštieľ**** je už komplet plný...

- Hotel*** zostala posledná voľná dvojka s možnosťou prístelky               

                + 7x single room bez možnosti prístelky- Apartmánový dom - 9 dvojok v troch z nich je možná jedna prístelka

- 15 posádok zo Slovenska
- 8 posádok z Českej republiky
- 2 posádky zo Slovinska
- 1 posádka zo Švajčiarska

Počty budem aktualizovať už až koncom týždňa, keď sa vrátim z pracovných ciest. Preto kto budete mať záujem hlavne o poslednú dvojku v hoteli, tak si svoju rezerváciu nechajte potvrdiť telefonicky, či je ešte vôbec voľná (+421905622949)
Stando

Aktualizujem počty 

* registrovaných máme dosiaľ

- 17 posádok

- 37 osôb

- obsadených 17 izieb/app

- 7 posádok zo Slovenska
- 7 posádok z Českej republiky
- 2 posádky zo Slovinska
- 1 posádka zo Švajčiarska

Vypadá to na medzinárodnú akciu :)

V priloženom printscreene máte už obsadené izby a apartmány vyčiarknuté. Neposielajte preto už registrácie na ne!
V prípade, ak nepríde k úhrade za niektorú z týchto izieb, prípadne
niekto svoju účasť odvolá, tak bude konkrétna izba znova k dispozícii.

Ceny ubytovania v Hoteli*** a Kaštieli****

už s poskytnutou zľavou

Za ubytovanie budem potrebovať platby samozrejme vopred, nakoľko do
konca mesiaca musím uvedenú sumu cca 6.500€ vyplatiť a nerád by som
riešil pár dní pred akciou odpadlíkov...

Volkswagen Touareg exkluzívne 2018

Prichádza nová vlajková loď automobilky Volkswagen, made in Bratislava. Nový Volkswagen Touareg 2018 sa stáva najpokrokovejším modelom značky. Dnes vám novú pýchu bratislavskej fabriky predstavíme podrobne. V úvode nazrieme na chvíľu aj do histórie a predstavíme vám niekoľko zaujímavých konceptov, ktoré vznikli u nás. Ako Audi Q7 pick-up, alebo predchodcu súčasného T-Roca.

https://youtu.be/xKMMeQPPOjU

Nový Touareg - najpokročilejšie SUV od Volkswagenu

Od blogera VW a zároveň kamoša Gregiho si dovolím zdielať jeho článok o Touaregu 3 generácie

Nový Touareg 3.generácie - Najpokročilejšie SUV v histórii VW! 

Prvý Touareg zišiel z Bratislavskej výrobnej linky ešte v roku 2002.  Doteraz sa v našom závode vyrobilo už viac ako milión kusov. Tento vysoký počet hovorí o veľkej obľúbenosti Touaregu, ktorý je stále priekopníkom a kráľom na ceste i v teréne. Jeho nová a v poradí už tretia generácia sa dnes predstavila v Pekingu, kde dorazil po prejdených 16 000 kilometrov od nášho závodu po svojich 4 kolesách aj vďaka Rainerovi Zietlowi, ktorého vyprevádzal Touareg Club Slovakia, novinári a folkloristi.
Počas 3 týždňov Volkswagen pridával videa a fotografie z tejto dlhej cesty a postupne odhaľoval dizajn exteriéru aj interiéru.

Vzhľad


Vzhľad čerpá nemalú inšpiráciu z menšieho SUV Tiguan. Zároveň je viditeľný aj vplyv modelu Arteon. Počítať možno teda s agresívne štylizovanou prednou časťou, ktorá bude spojená s klenutými blatníkmi a dynamickým výzorom. Sériovo bude obsahovať statické LED svetlomety a za príplatok dostanete Full LED svetlomety Matrix, ktorý obsahuje až 128 diod. Z bočného pohľadu je pekne vidieť, že je o kúsok dlhší. V zadnej časti dominujú podlhovasté svetlá s dynamickými smerovkami. Nápis Touareg nájdeme už v strede pod logom značky, ktorý prvýkrát dostal Arteon. Podľa prvotných informácii bude k dispozícií s troma výbavami - terénnejšia, luxusnejšia a športovo ladená R-Line verzia. Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch generácií by tak Volkswagen mal zamieriť po vlastnej ceste, než aby pripomínal len chudobnejšie Cayenne s niekoľkými špecifickými prvkami.

Interiér

Rovnaký smer automobilka zvolila tiež v interiéri, ktorý sa rovnako ako zovňajšok chváli mnohými ostrými hranami. Keďže ide o vrcholný model značky (nie v rámci rozmerov, ale s ohľadom na význam, výbavu i cenu), nemali by sme sa čudovať príchodu nového Active Info Displeja o veľkosti 12 palcov, s ktorým bude spárovaný (v jeden celok) 15-palcový stredový displej. Všetko potom doplní ambientné podsvietenie a pri vyšších výbavách aj drevené obklady či luxusná koža na sedadlách. Batožinovému priestoru narástol objem o viac než 110 litrov na konečných 810 litrov. Automobilka už vopred naznačila, že Touareg svojím poňatím vnútrajšku zatieni aj Mercedesy.Technika

Novinka je rovnako ako všetky veľké koncernové SUV postavené na modulárnej platforme MLB Evo. S modulárnou podvozkovou architektúrou sú spojené tiež už dôverne známe pohonné jednotky.  Na výber bude trojlitrový šesťvalec 3,0 TSI a 3,0 TDI. Benzínový motor produkuje 340 koní a naftový príde s dvoma výkonmi 231 a 286 koní. Dočkáme sa i naftovej osemvalcovej jednotky známej z Audi SQ7, t.j. 4,0 TDI s výkonom až 420 koní, ktorá má mamutí krútiaci moment 900Nm. Natáčacia zadná náprava bude za príplatok a napomôže tak zlepšiť ovládateľnosť.


Keďže súčasťou kompletu je nielen vzduchový podvozok, ale aj aktívne stabilizátory, dá sa očakávať príchod 48 voltového elektrického okruhu, ktorý sa bude starať o ich napájanie. To zaručí nadmierny komfort a dynamické jazdné vlastnosti. Touaregu sa tým zväčšila brodivosť zo súčasných 50 centimetrov na 58 centimetrov. 

Asistenčné systémy


Nesmiem zabudnúť ani na asistenčné systémy, medzi ktoré bude patriť nový adaptívny tempomat ACC, monitoring áut v slepom uhle, aj jazdných pruhov či prednárazový systém Front Assist. Je pritom viac než isté, že dôjde aj na integráciu semi-autonómneho riadenia. Vo výsledku sa teda nový Touareg stane najpokročilejším SUV v histórii VW, čo sa asi logicky odrazí aj na cene. :-( Fotogaléria
________________________________________________________________________________________________________________

https://somfanusikvolkswagenov.blogspot.sk/2018/03/novy-touareg-3generacie.html

...už len 4 krát sa vyspíme a ... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=92IJ3S5089w

Kalendár plánovaných akcií TCS na rok 2018

Počas predchádzajúcich 5 rokov fungovania TCS sa veľakrát stávalo, že viacerí z Vás sa nemohli zúčastniť klubových akcií, lebo nevedeli s dostatočným predstihom termín konania tej ktorej akcie, aby si mohli daný termín vybookovať a tak sa mohli akcie zúčastniť. Preto som aj v tomto roku pripravil harmonogram akcií na celý rok a tak som vyšiel maximálne v ústrety všetkým.

Verím, že ak sa niekto chce tej ktorej akcie zúčastniť, tak ako si plánuje aj rodinnú dovolenku, tak si dokáže naplánovať aj jednodňové voľno v termíne danej akcie a akcie sa samozrejme zúčastní...a nebudem tak opäť počúvať/čítať pár dní pred akciou rôzne absurdné výhovorky....fakt som si toho vypočul/prečítal za tých 5 rokov celkom dosť...Špecifickým prípadom sú aj záujemcovia, ktorí sa na akciu prihlásia, (ako to naposledy spravilo niekoľko OFF posádok od Brna)  následne neprišli a neunúvajú sa ani o to, aby sa ospravedlnili! Nechápu, že ja už v predstihu musím z vlastných financií zaplatiť väčšiu časť celkových nákladov. Preto by som poprosil, aby sa registrovali len ľudia, ktorí majú seriózny záujem zúčastniť sa tej ktorej akcie a nie potom vyčkávať do dňa akcie a ráno začať premýšľať, či sa mi vôbec na akciu ísť chce, alebo nie...Skúste prosím pochopiť, že naše stretnutia nie sú stretnutiami poniektorých ,,klubov" pri Tescu na parkovisku a podobne.. ale za priestory v ktorých sa stretávame treba oficiálne platiť prenájom/ doprovod/dohľad/povolenia na vstupy do lesov a podobne.
Hodnota aj tej najjednoduchšej akcie začína od hranice 1000 €...a napr. Touareg desert experience 2015 atakoval hranicu 15.000 €!!

V tomto roku bude bezpodmienečne aplikovaný systém, kedy podmienkou účasti na akcii bude vyplnená platná registrácia, následná úhrada zálohy a až potom potvrdenie registrácie zo strany TCS. Myslím, že ak má niekto na Touareg/Amarok,  alebo Tiguan a chce sa akcie zúčastniť, tak mu vopred zaplatená záloha problém robiť nebude a pravdupovediac už nemám ani chuť sa niekomu opakovane doprosovať, že mi dlhuje toľko a toľko za
registráciu. Založený bude v nasledujúcich dňoch bankový účet TCS aj v Českej republike, aby sa nestal obdobný prípad, ako pred rokom, kedy sa registrovalo tuším 6 ,,OFF posádok" od Brna a registračné sa zaviazali zaplatiť na mieste avšak neprišli a ani ďalej neriešili, že mne tým spôsobili stratu.

Nižšie si môžete pozrieť plánované stretnutia TCS na rok 2018. Očakávam diskusiu, kde sa môžete vyjadriť či už do termínov...obsahu a tematike stretnutí...prípadne návrhy iných druhov stretnutí.
S pár ľuďmi som daný plán už prediskutoval a napríklad pre viacerých ľudí a tiež z fabriky Volkswagen a.s., ktorí sa taktiež zúčastňujú našich akcií, by bolo zaujímavé pridať ešte stretnutie na pieskoch na Záhorí.
Dopyt bol aj ohľadom školy šmyku v Brne, prípadne na Slovakia Ringu.
Navrhujem preto voľnú diskusiu a plán akcií môžeme aj podľa vašich pripomienok ešte upraviť/doplniť..prípadne zmeniť miesto konania ;)

Stando
predseda TCS

Nový VW Touareg s Rainerom Zietlowom sprevádzali členovia                           Touareg Clubu Slovakia

Volkswagen Touareg tretej generácie vo štvrtok vyrazil z bratislavského závodu na približne 15-tisíc kilometrov dlhú cestu do čínskeho Pekingu a Touareg Club Slovakia pri tejto udalosti samozrejme nemohol chýbať. 

Ráno sme sa stretli pred závodom a spoločne sme vošli do areálu, kde pre nás a veeeeeľa novinárov čakalo malé občerstvenie.

Nasledoval príchod nového Touaregu aj s Rainerom Zietlowom. Naše dojmy z Touaregu sú zmiešané, nakoľko ostalo všetko pre nás podstatné zahalené. Snáď po odtajnení budeme príjemne prekvapení.

Po fototermíne pre médiá nasledoval odchod nového Touarega na cestu do Číny, samozrejme v sprievode nášho klubu.

Pokračovali sme medzizastávkou pod hradom Devín, kde sme urobili ďalších pár fotiek. Po vzájomnej dohode mala nasledovať jazda Touaregov po moste SNP. Nedorozumenie malo za následok odtrhnutie Rainera od skupiny, ale to nám aj tak nezabránilo v spanilej jazde mostom SNP...pretože MY SME TOUAREG CLUB

P.S. Rainer nás požiadal, aby sme fotky z nášho spoločného 3.hodinového putovania od fabriky Devínom a Bratislavou nezverejňovali. Budú zverejnené na jeho stránkach po 23.3. aj s videom z celej jeho cesty od odjazdu z fabriky VW, až po príjazd do pekingu. Následne ich budeme zdieľať na našich stránkach.

Text : Miška Forŕoóva

Ďakujem Vám všetkým, ktorí ste si dokázali zorganizovať svoje pracovné povinnosti a vedeli ste prísť podporiť a doprevádzať Rainera na jeho ceste do Pekingu.

Bohuš Patáč, Marek a Miška Forroóví, Karči Kolodits, Peťo Pinkas, Mišo Niejadlik a Vlasta Štepničková, Števo Schowanetz a Antonín Kur, Ondro Tunkr a Aleš Hrdlička, Tomáš Mikloš a Rišo Michalčík na Amarokoch.

ĎAKUJEM VÁM

Stando

www.facebook.com/VolkswagenSlovakia/posts/1784623661625741

Transylvánia 2018 - alebo malé zimné dobrodružstvo - deň tretí

Po raňajkách a rozprave sa lúčime s Tomášom a Kájou, ktorí musia byť pre pracovné povinnosti už ráno v Českej republike  :(

Všetci ostatní sa rozhodli, že pokračujú podľa pôvodného plánu, i keď to ešte  včera večer vypadalo, že sa po návšteve zámku Peles vraciame späť na Slovensko/Česko.

Vyrážame teda smer Peles. Hneď pred vjazdom do zámku spôsobujeme malý dopravný kolaps, keďže sme zablokovali neďaleký kruhový objazd našimi autami a Rumuni mali strašne naponáhlo.. Zámok krásny a zachovalý. Určite sa tam Nicolae Ceausescu dobre žilo :(

Pokračujeme ďalej smerom na Bukurešť k našej poslednej méte...druhej najväčšej budove sveta, budove Parlamentu v Bukurešti. Niekoľko krát sa nám cestou podarí ,,roztrhať" kolónu na miestnych križovatkách, ale všetko sme zvládli v pohode a nikoho sme nemuseli hľadať. Stále som mal však záložný plán
,,Monaco", ktorý som prvý krát použil pred 4 rokmi v Monacu  a spočíva v krúžení vozidiel, ktorým sa podarilo prejsť križovatkou na kruháči a tak počkať na vozidlá, ktoré nestihli prejsť na semaforoch  Ono stratiť sa v takom Monacu, alebo Bukurešti teda nie je žiadna výhra :)

Pred doslova monumentom parlamentu boli naše veľké SUV-čka  doslova mini autíčka :)

Padne pár záberov, narušíme dronom zónu ,,no fly", Touregmi si to pred budovou parlamentu strihneme do protismeru cez 2 plné čiary a spokojní sa vydávame na cestu domov :)

Cestou sa zastavujeme ešte posíliť v KFC v Pitesti, aby sme už bez ďalších zastávok mohli pokračovať v ceste.

Na Rumunsko-Maďarských hraniciach však uviazneme v hodinovej kolóne.

O 1:15 zastavujeme naposledy v Maďarsku neďaleko Komáromu, kde sa lúčime a naša posádka a Mário sa zberáme už na Slovensko a zostávajúce 4 posádky smerujú Maďarskom na Bratislavu.

Dnešný deň máme za sebou 1178 kilometrov...13 hodín a 45 minút jazdy.

Bol to síce krátky a doslova bláznivý  trip s viacerými nováčikmi, ale som si istý, že všetci si to neskutočne užili  ;) (y)

...a určite budem veľmi rád plánovať podobné uletené tripy  :)

Fotogaléria

Deň tretí

Transylvánia 2018 - alebo malé zimné dobrodružstvo - deň druhý

Po raňajkách a rozprave sa vydávame smerom na Transfagarasan k údolnej stanici lanovky, ktorou sa dostávame k jazeru Balea Lac, kde je postavený jeden z troch hotelov z ľadu na svete a jeden z dvoch v
Európe.

Počasie, ako môžete vidieť na fotkách, nám praje neskutočne ;)
Po prehliadke hotela Balea of ice a tiež kostola z ľadu a spoločnom obede sa vydávame lanovkou späť k vozidlám, aby sme mohli pokračovať v našej misii.

Ďalšou našou plánovanou zastávkou je hrad Bran. Keďže však nestíhame k nemu doraziť v rámci otváracích hodín, tak Ondro s Ivčou cestou vybavujú telefonicky individuálny vstup mimo otváracích hodín. Čo sa im aj podarilo, ale za doslova nekresťanskú cenu 20€ na osobu a ako sme zistili na mieste, tak i keď nás skásli
o 340€, tak nebol nikto ochotný sprevádzať nás s výkladom po hrade! Takže Bran = už NIKDY viac!!!

Presúvame sa do hotela Hanul Bran*** Nasleduje spoločná večera a opäť spoločné nočné posedenie s rozpravou o zajtrajšom dni  ;)

Dnešný deň máme za sebou 128 kilometrov...2 hodiny a 18 minút jazdy.

Fotogaléria

Deň druhý


Transylvánia 2018 - alebo malé zimné dobrodružstvo - deň prvý

Po už spomínanom dramatickom začiatku, keď  niekoľko prihlásených účastníkov hlavne pre choroby členov rodiny svoju účasť odrieklo, teda konkrétne nám odpadlo 6 osôb na dvoch vozidlách a mňa taktiež už od soboty atakovala chrípka sa nás v piatok ráno stretlo na parkovisku v Nitre 5 vozidiel Touareg v obsadení 13 osôb...Peťo&Simonka&Luboš, Peťo&Pepo, Mišo&Katka&Peťo, Mário, Nikol&Marko&Kačena&ja Plány nám ešte začína komplikovať husté sneženie v oblasti Nitry.
Po zvítaní a dotankovaní sa vydávame s minimálnym meškaním oproti plánu na cestu smerom na Maďarsko. Po prekročení hraníc kupujeme v Komárome Maďarskú matricu a následne nabiehame na diaľnicu, kde nás už čaká Tomáš&Kája z Česka. Nasleduje rýchle zvítanie a vyrážame pribrať ďalšiu posádku pod Budapešťou. Za Tatabányou sa nám putovanie opäť komplikuje, keďže pre niekoľko dopravných nehôd diaľnicu úplne uzavreli a museli sme to dať okreskami, kde sme nabrali dosť časový sklz Sad smile
Pod Budapešťou sa stretáme s poslednou posádkou Ondro&Ivča z Česka a pokračujeme v plnej zostave ďalej na Rumunsko 7 posádok Touareg v počte 17 osôb.
Prejazd hraníc je úplne plynulý... kupujeme Rumunsku vignetu, kde im pod našim ,,nájazdom" spadne systém... :)
Ďalšia cesta až na jednu výnimočnú zastávku prebieha bez problémov a do Complexu Pastravaria Albota **** sme dorazili o 20:15.
Máme za sebou od Nitry 780 kilometrov...8 hodín a 45 minút čistej jazdy.
Po spoločnej večeri ,,o kvalite ktorej by sa dal napísať román..." :( sme si radšej dali spoločné posedenie na izbe.

Fotogaléria

Deň prvý

Podporte Touareg Club Slovakia 2% z dane

TCS oslávil začiatkom roka svoj piaty rok pôsobenia na Slovensku a za týchto 5 rokov svojej činnosti sme pre Vás pripravili celkovo 43 stretnutí, z toho 5 veľkých stretnutí formou ,,experience" a k tomu 4 Alpské expedície a 1 do Rumunska.

Mnohí ste sa spoznali so skvelými ľuďmi a viacerí z Vás sa stali veľmi dobrými priateľmi, ktorí sa stretávajú aj mimo oficiálnych stretnutí. Naučili ste sa lepšie ovládať svoje vozidlo, zažili kopec adrenalínu a niektorí ste s nami precestovali tisíce kilometrov a dostali sa na miesta, kde by ste sa v živote sami neodvážili.

TCS právnu formu občianskeho združenia (OZ) získal o niečo neskôr a to až po vyše roku dňa 8.4.2014.

Keďže v zmysle zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z p...ríjmov, môže daňovník poukázať 2% zo svojej dane organizácii, ktorá je na tento účel zaregistrovaná, tak sme sa aj my v roku 2014 uchádzali o zápis TCS do Notárskeho centrálneho registra (NCR). Naše OZ však v tom čase nefungovalo ešte ucelený rok a tak sme TCS za tento rok nemohli registrovať.

Situácia sa zmenila až v roku 2015, kedy sme už spĺňali zákonné podmienky a tak sme mohli konečne požiadať o registráciu OZ v Notárskom centrálnom registri o možnosť prijímať 2% (3%) dane na podporu klubu a aktivít s ním spojených..

Ako ste si určite všetci všimli, tak TCS z roka na rok rastie či už do členskej základne, ale taktiež kvalitou a úrovňou stretnutí a postupne si buduje svoj kredit.

Žiaľ nič v dnešnej dobe nie zadarmo a všetko niečo stojí!  O finančných výdavkoch klubu viacerí ani len netušia a dal by sa o nich napísať doslova román...či už sú to platby za doménu, www stránku, vedenie účtovníctva, nákup klubového iglu, 5 ks beachflagov, výroba nafukovacej brány, 6 ks vysielačiek PMR a 2 ks CB, 4 ks majákov a magnetické bezpečnostné označenia vozidiel ako doprovodné vozidlá pri presunoch v konvojoch, bezpečnostné kužele, prívesný vozík na prepravu potrieb na akcie, prenosné WC na expedície, dataprojektor, pivné sety, klubový kotlík z nerezu, dron Phantom 4 s príslušenstvom, fotoapát Lumix GH5 s množstvom príslušenstva, veľlokapacitný stan pre 80 osôb, dokúpenie daľších pivných setov, ..to všetko v celkovej sume už viac ako 25.000,- € !!! ...a celkom zaujímavú čiastku vzhľadom na túto sumu vytvorili v sumáre ,,dotácie" stretnutí, ktoré vo väčšine prípadoch svojim rozpočtom prekročili príjem z registračných poplatkov! Najbližšie na tento rok máme v pláne nákup ešte väčšieho ,,party" stanu, pre väčší počet osôb, keďže už pri ostatnom stretnutí na Sekuliach na jeseň sme zistili, že kapacitne nový stan nepostačuje a tiež niekoľkých terasových ohrievačov doň a samozrejme ďalšie pivné sety. To všetko v celkovej sume cca 5.000,-€

Veríme, že aspoň takouto formou 2% podporíte náš spoločný klub, ktorý nás všetkých spojil a neustále spája.

V prílohách nájdete potrebné tlačivá (Vyhlásenie a Potvrdenie o zaplatení dane) už s vyplnenými údajmi nášho združenia. Prípadne môžete osloviť aj svojich priateľov, známych a rodinných príslušníkov.

Podporiť nás môžete tiež priamym finančným darom na základe darovacej zmluvy, ktorú nájdete v prílohách.

Za prejavenú podporu Vám vopred ďakujeme.

S pozdravom

Stanislav Krajmer

predseda Občianskeho združenia Touareg Club Slovakia

Postup pre fyzické osoby, ktoré si sami podávajú daňové priznanie

1. Vypočítajte si:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech TCS poukázať, ak ste v roku 2017 neboli dobrovoľníkom, alebo
  dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €....
b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2017 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2017 dobrovoľnícky pracovali.

2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby typu A VIII. oddielu priznania a tiež typu B VIII. oddielu priznania sú už vyplnené kolónky na poukázanie 2% (3%) z dane v prospech Občianskeho združenia TCS. Ak nám chcete oznámiť,že ste nám zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas sozaslaním Vašich údajov (meno a adresa... NIE však poukázaná suma) - novinka od roku 2016!

Príslušný oddiel nezabudnite podpísať.

3. Riadne vyplnené daňové priznanie*** doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.03.2018) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska: - adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost   ) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

4. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Daňovému priznaniu je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!

5. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali v prospech TCS.

DPFOAv15.pdf

DPFOAv15-potvrdenie.pdf

DPFOBv15.pdf

DPFOBv15-potvrdenie.pdf  
 

Postup pre zamestnancov, ktorým dane vybavuje zamestnávateľ

1. Do 15.02.2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň

2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane

3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech TCS poukázať, ak ste v roku 2017 neboli dobrovoľníkom, alebo
  dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2017 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2017 dobrovoľnícky pracovali.

4. Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie.

5. Údaje Občianskeho združenia TCS sú v priloženom Vyhlásení už vyplnené.

6. Ak nám chcete oznámiť, že ste nám zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa... NIE však poukázaná suma) - novinka od roku 2017!

7. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.*** - adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost

8. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!

9. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech TCS

vyhlásenie 2- FO.pdf

Potvrdenie 2- FO.doc

Postup krokov na poukázanie 1,0% (2%) pre právnické osoby

1. Vypočítajte si Vaše 1,0% (2%) z dane z príjmov právnickej osoby- to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech TCS,
poukázať môžete aj menej ako 1,0% (2%), musí však byť splnená podmienka minimálne 8 € na jedného prijímateľa.

POZOR:

a) Ak právnická osoba (firma) v roku 2017 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2018 (zvyčajne do 31.3.2018) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,0% z dane - vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,0% z dane

b) Ak právnická osoba (firma) v roku 2017 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2018 (zvyčajne do 31.3.2018) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2% z dane - označí v daňovompriznaní, že poukazuje 2% z dane (tak ako po minulé roky)·
  V daňovompriznaní pre právnické osoby - časť IV. sú už vyplnené kolónky na poukázanie 1,0% (2%) z dane v prospech prospech Občianskeho združenia TCS.

3. Ak súhlasíte so zaslaním vašich údajov (obchodné meno alebo názov, sídlo a právna forma), tak zaškrtnite súhlas so zaslaním údajov. - NOVINKA od roku 2016!

4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla: adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost   ) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

5. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali v prospech TCS.

DPPOv15.pdf

DPPOv15-potvrdenie.pdf

Darovacia zmluva

dardoc.doc
 

Vopred Vám ďakujeme za vašu podporu.

Poďakovanie darcom z roku 2017  (za zdaňovacie obdobie 2016)


Podľa oznámenia z Daňového úradu Nitra, ktoré nám bolo doručené pred pár dňami, tak v minulom roku sa k reálnemu kroku podpory TCS formou poukázania 2% podielu zo zaplatenej dane rozhodli a súhlasili so zverejnením svojho mena piati ľudia a jedna s.r.o..
Bolo vás síce o 100% viac, ako pred rokom, ale...na to, že členov klubu je už vyše stovky, tak je to myslím žalostne málo...

Touto cestou by som chcel úprimne poďakovať Bohuslavovi Patáčovi, Tomášovi Miklošovi, Ing. Jurajovi Danišovi, Jane Ovečkovej, Vladimírovi Komanovi a spoločnosti WTSO s.r.o. za ich počin a podporu nášho spoločného klubu.

Patrí VÁM odomňa veľké Ď A K U J E M v mene TCS

Ak ste boli dosiaľ s našou prácou a úrovňou akcií spokojní, radi by sme sa aj v tomto roku uchádzali o 2% z vašich daní.
Pevne verím, že v tomto roku počet darcov opäť narastie.
Sami máte opäť možnosť rozhodnúť sa, či necháte svoje 2% v systéme a stratia sa nevedno kam, alebo sa Vám spätne vrátia vo forme vyššieho štandardu a komfortu ponúkaných akcií.
JE TO LEN a LEN NA VÁS
Vopred Vám v mene TCS ďakujem
Stando
predseda OZ TCS
(PS...aby opäť nevznikali reči, prečo sa v zozname nenachádza aj moje meno, ako predsedu klubu, tak priznávam, že ja som opäť podporil 2% gymnázium, ktoré navštevovali v minulom roku obe moje deti. Klub som však podporoval počas celého roku priamymi finančnými dotáciami akcií a tiež nákupom technického vybavenia, ktoré len za minulý rok atakovalo hranicu 10-tis. € )


Touareg desert camp 2017

..že ,,HURÁ"
...konečne po dvoch mesiacoch a doslova tŕnistej ceste , kedy 2 týždne po akcii sa čakalo na nový PC, keďže PC kupovaný v minulom roku Markovi na Vianoce ,,nezvládal" spracovanie takého množstva dát z dôvodu  točenia videa z väčšej časti v režime 4K a spadal mu systém pri renderovaní, tak sa musel riešiť nákup nového PC.
...medzitým Marko zobral niekoľko ďalších projektov, ktoré mali vyššiu prioritu (2 svadby, stužková, zraz iného motoris...tického klubu...) a tak mi žiaľ nezostávalo iné, len čakať...
Ale ako sa vraví ..,,na dobré si treba počkať"
Posúďte sami...

..alebo že by som málo platil?

Príhovory s vašimi názormi Marko nepoužil...nie nebola žiadna cenzúra
...ale boli točené vo večerných hodinách a bez prídavného osvetlenia a tak výsledok bol viac, než zlý (úplne zrnitý)

Ďakujeme ti Marko Krajmer

Touareg sign

Marko vytvoril pre nás krátky spot z prípravy nápisu Touareg.

Ak by sme nemali zasa niekoľko ,,odpadlíkov", tak mohol byť úplne dokonalý, ale......
Na vytvorenie nápisu sme použili :
- 27 vozidiel Touareg I a II generácie
- 2 vozidlá Amarok
- 1 vozidlo Tiguan
- a vypomohli sme si ešte 2. kusmi štvorkoliek
Takže máme ešte šancu nápis v budúcom roku zdokonaliť, len budeme potrebovať serióznejší prístup viacerých majiteľov vozidiel Touareg.

Ďakujem všetkým zúčastneným, ktorí boli ochotní zúčastniť sa stylovania vozidiel a tiež ľuďom z fabriky Volkswagen Slovakia a.s. pod vedením Juraja Medveczkého z Pilothalle Volkswagen, ktorí pripravili mapku s umiestnením vozidiel, vymerali a vyznačili celý priestor a tiež navigovali vozidlá počas prípravy nápisu.
Ď A K U J E M    V Á M

A samozrejme ďakujem aj Markovi za video Marko Krajmer ;)

(...nezabudnite si zapnúť zvuk ;) )

https://youtu.be/Gb81H1MITfU

P O Ď A K O V A N I E

Ešte raz by som sa chcel v mene Touareg clubu Slovakia/Czechia poďakovať všetkým Vám, ktorí ste sa zúčastnili nášho víkendového klubového stretnutia. Prišli si užiť atmosféru, ktorá tu panovala počas celého víkendu a vznášala sa vo vzduchu.
Skrátka nerobíme a nechceme robiť ani v budúcnosti iba ,,obyčajné" Touareg zrazy niekde v lese, alebo na parkovisku s účasťou pár vozidiel a niekoľkých ľudí.
My v Touareg Clube Slovakia/Czechia  máme vytýčený jasný ciel ,,vytvoriť veľkú a zároveň silnú kamarátsko rodinnú komunitu", ktorá bude silným partnerom ako aj pre fabriku Volkswagen v Denínskej Novej Vsi, tak aj pre import Volkswagen na Slovensku a v Českej republike a tiež Volkswagen Club v ČR.

Ono keď sa povie, bude stretnutie Touareg Clubu Slovakia/Czechia, nikto už na mieste ani len netuší, koľko príprav to všetko stálo a koľko týždňov a mesiacov sa tá ktorá akcia pripravovala. Akú tŕnistú cestu treba prejsť, kedy príde ten očakávaný deň ,,D", kedy prejde  bránou prvé auto, ale vo finále to všetko stojí za to (y)

Ako môžete vidieť na priloženej fotke, tak takto to vyzeralo v cieli našej víkendovej klubovej acie Touareg desert camp 2017.
Obrovská vďaka preto patrí hlavne všetkým skutočným kamarátom, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli mne a mojej rodine s prípravou a aj zabezpečením celého priebeh stretnutia, aby ste si ho čo najlepšie dokázali užiť a zažiť tak v kruhu svojich rodín a kamarátov skvelý víkend.
Ďakujem Vám
- Peťo Pinkas a Jaro Tomašovič
- Bohuš Patáč s manželkou Katkou
- Tomáš Mikloš s Majkou a spol...
- Juraj Daniš s manželkou Jankou
- Peťo Koman s manželkou Zuzkou
- Vlado Koman
- Luboš Palkovič
- Majo Bátora
- Marek Forro
- Peťo Klučak so synom
- Karči Kolodits s Romi Magarovou
- Zuzka Jamrichová s manželom Petrom
- Miro Imrich s manželkou
- Tomáš Némec s Kájou
- Petr Muczka s manželkou Jolčou
- Roman Pomahač s Tomášom Tvardom
- Lukáš Havlín

Zástupcom fabriky Volkswagen za pomoc a podporu akcie :
- Juraj Medveczky z Pilothalle Voklswagen s rodinou
- Pavol Ukrop a Marián Rakus z Volkswagen SK
- inštruktorovi z Offroad Parcours Volkswagen
- Ján Hradský FBE

Firme Bestrent s.r.o. za zapožičanie minibagra.

..a samozrejme mojej rodine a Markovi za zdokumentovanie priebehu stretnutia vo forme videa.

Expedícia Alpy 2017 - deň prvý

Trošičku s odstupom času,...ale kto bude čítať expedičný denník pochopí prečo...

Aj v tomto roku sme sa vydali spoznávať krásu Álp, popritom testovať naše vozidlá s logom VW, nás samotných a samozrejme našu zručnosť za volantom ;)
Expedície sa zúčastnili 4 posádky na vozidlách Touareg II. generácie a 1  posádka na vozidle Amarok v celkovom počte 16 osôb.

V nedeľu 30.7.2017 sa stretávame všetci pred fabrikou Volkswagen v Devínskej Novej Vsi. Po krátkom zvítaní polepíme za širokej asistencie posledný expedičný Touareg Tomáša z Českej republiky, keďže všetky expedičné vozidlá zo Slovenska sme polepili už predchádzajúci víkend, rozdáme si expedičné oblečenie Bushman, naladíme vysielačky, nasleduje krátka rozprava, spoločné fotenie, rozlúčka s Bohušom a Katkou Patáčovcami, ktorí ako jediní nám prišli popriať šťastnú cestu a krátko pred 10. hodinou sa vydávame na cestu.
Nasleduje prvá zastávka na hraniciach s Rakúskom, kde kupujeme diaľničné známky.
Pred sebou máme ešte cca 1200 kilometrov, ktoré sme následne dali s 5. zastávkami na dotankovanie a kávu.
Keďže aj Taliani majú v obľube jazdu predpísanou maximálnou rýchlosťou v strednom a ľavom pruhu, ako aj Slováci na D1 medzi Trnavou a Bratislavou, pričom pravý majú voľný, tak Rišo začal s obiehaním z prava a my ostatní sme sa následne pridali, ako môžete vidieť aj vo videu a na fotografiách, v rámci zachovania nášho ,,šialeného" tempa :)
V podvečerných hodinách sme dorazili do mestečka Oulx, odkiaľ sa dávame na výstup do hôr, kedy všetky posádky prechádzajú svojim prvým ,,offroadovým krstom" :)  Všetci nočný výjazd zvládli v poriadku, za čo si odo mňa vyslúžili pochvalu a už krátko po 23 hodine táboríme pred pevnosťou Forte Foens v nadmorskej výške 2186 m.

Deň prvý v číslach:
- 1285 km
- 12 hodín a 55 minút jazdy
- 5 zastávok
- výjazd do výšky 2186 m n/m

Expedícia nie je NIKDY iba ,,dovolenkou", respektíve ,,nejakým výletom"! Expedícia vždy preverí jednak vozidlá, tiež vodičov a hlavne medziľudské vzťahy pri živote v uzavretej komunite, preto sa aj nazýva expedíciou a preto na výber posádok treba klásť vždy veľký dôraz!
...no občas sa človek aj sekne

Fotogaléria

Deň prvý

Expedition Alps 2017

Expedícia Alpy 2017

A je to tu! TOP video z tohtoročnej expedície Alpy 2017 Winking smile
Dovolím si tvrdiť, že je to dosiaľ najkrajšie video z expedície, najlepšie natočené a tiež spracované, aké som kedy mal možnosť vidieť v rámci rôznych klubov... palec hore Marko

Odporúčam pozrieť video vo Full HD na YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=MPv2vaCT-W4&t=16s

Poprosím vás, skúste tentokrát po zhliadnutí videa venovať mu ešte nejakú tú chvíľku a zhodnoťte výsledok Markových cca 70 hodín práce... Winking smile

Zoznam navštívených miest:
- Forte Foens
- Monte Jafferau a Forte Jafferau
- Strada dell´Assietta
- Col de Caron
- Akvadukt Pont du Gard (môžete ho vidieť na zadnej strane 5 € bankovky)
- Viadukt Millau (môžete ho vidieť na zadnej strane 500 € bankovky)
- Levanduľové polia v Provensálsku
- Grand Canyon du Verdon (Európsky Grand Canyon)
- Port Grimaud (Francúzske Benátky)
- St Tropez
- Monaco
- Fort Central
- Ligúrska vojenská cesta
- Col de la Boaire
- Pisa - šikmá veža
Takže naša misia bola splnená

Expedície sa zúčastnilo 5 posádok na 4 vozidlách Touareg a jedna na vozidle Amarok
v zložení : Juraj a Stanči
                Peťo a Jaro
                Tomáš, Kája, Erik a Denisa
                Rišo, Lubica, Kubo a Deni
                Nikol, Marko, Katka a Stano.

7 dní, necelých 4300 kilometrov a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

My sme Touareg Club
My sme Touareg Club Slovakia

Použitá foto/video technika
- Panasonic Lumix DC-GH5 + Lumix G Vario 12-60 mm F3.5-5.6 ASPH
- Phantom 4 + PolarPro ND8-PL
- Sony HDR-AS100V
- Samsung S8
- Asus Zenbook Flip UX360CA C4210T

Ďakujeme Marko Krajmer

Vône do auta Touareg Club Slovakia

..a čo by ste povedali na to, ak by sme mali aj vlastné klubové vône do auta? ;) 
Máme možnosť vybrať si 2 vône po 100 ks. Ktoré by sa vám páčili 1-9?
Cena by bola 1,10€/ks

Plánované stretnutia Touareg Clubu Slovakia v roku 2017

Počas predchádzajúcich 4 rokoch fungovania TCS sa veľakrát stávalo, že viacerí z vás sa nemohli zúčastniť klubových akcií, lebo nevedeli s dostatočným predstihom termín konania tej ktorej akcie, aby si mohli daný termín vybookovať a tak sa mohli akcie zúčastniť.
Preto som si počas ostatných sviatkov dal tú námahu, aby som pripravil harmonogram akcií na celý rok v predstihu a tak som vyšiel maximálne v ústrety týmto ľuďom.

Verím, že ak sa niekto chce tej ktorej akcie zúčastniť, tak ako si plánuje aj rodinnú dovolenku, tak si dokáže naplánovať aj voľno v termíne danej akcie a akcie sa samozrejme zúčastní...a nebudem tak počúvať/čítať pár dní pred akciou rôzne absurdné výhovorky či už s predajom strešného boxu, o nečakanej vlastnej svadbe, predaji bytu v daný deň, hromadného pokazenia vozidiel a podobne....fakt som si toho vypočul/prečítal za tie 4 roky celkom dosť...Špecifickým prípadom sú aj záujemcovia, ktorí sa na akciu prihlásia, následne neprídu a neunúvajú sa ani o to, aby sa ospravedlnili! Nechápu, že ja už v predstihu musím z vlastných financií zaplatiť väčšiu časť celkových nákladov. Preto by som poprosil, aby sa registrovali len ľudia, čo majú seriózny záujem zúčastniť sa tej ktorej akcie a nie potom vyčkávať do dňa akcie a ráno začať premýšľať, či sa mi vôbec na akciu ísť chce, alebo nie...Skúste prosím pochopiť, že naše stretnutia nie sú stretnutiami poniektorých ,,klubov" pri Tescu na parkovisku a podobne.. ale za priestory v ktorých sa stretávame treba oficiálne platiť prenájom/ doprovod/dohľad/povolenia na vstupy do lesov a podobne. Hodnota aj tej najjednoduchšej akcie začína od hranice 1000 Eur...a napr. Touareg desert experience 2015 atakoval hranicu 15.000 €ur!!

Novinkou v tomto roku bude systém, kedy podmienkou účasti na akcii bude vyplnená platná registrácia, následná úhrada zálohy a až potom potvrdenie registrácie zo strany TCS. Myslím, že ak má niekto na Touareg/Amarok, alebo Tiguan a chce sa akcie zúčastniť, tak mu vopred zaplatená záloha problém robiť nebude a pravdupovediac už nemám ani chuť sa niekomu opakovane doprosovať, že mi dlhuje toľko a toľko! Aj ja som len človek a mám srdce a snažím sa všetkých chápať, ale pochopte prosím aj vy mňa, že aby som si robil doma zbierku predmetov týkajúcich sa tej ktorej akcie, ktoré mi potom zostávajú a platiť za stravu, ktorú som na základe registrácie musel objednať a ktorú nikto nezjedol, je proste choré!
Špecifický prípad bol napr. pán G. Martinec z Nitry, ktorý sa registroval na akciu TWE 2016 pred rokom do Telgártu a samozrejme neprišiel, dopytoval sa však na veci súvisiace s akciou a tak si ich v Nitre odo mňa prevzal osobne, ale vraj si zabudol peniaze a pošle mi ich na účet. A tak sme sa doťahovali 2 mesiace o 40 Eur, čo bola hodnota týchto predmetov! Nakoniec veci priniesol späť! To je už fakt choré a budem rád, ak takíto ľudia budú TCS obchádzať ďalekým oblúkom!
Preto som musel žiaľ pristúpiť k tomuto kroku, lebo len tohtoročná strata pre týchto nazvem ich slušne ,,špekulantov" v mojom osobnom rozpočte atakovala hranicu 2400 €ur!!!
Verím, že ste tento môj krok na základe týchto argumentov pochopili.

Nižšie si môžete pozrieť plánované stretnutia TCS na rok 2017.
Očakávam diskusiu, kde sa môžete vyjadriť či už do termínov...obsahu a tematike stretnutí...prípadne návrhy iných druhov stretnutí.
S pár ľuďmi som daný plán už prediskutoval a napríklad pre ľudí z fabriky Volkswagen a.s., ktorí sa taktiež zúčastňujú našich akcií, by bolo zaujímavé pridať ešte stretnutie vo Vojenskom výcvikovom priestore na Záhorí. Dopyt bol aj ohľadom školy šmyku v Trenčíne.
Navrhujem preto voľnú diskusiu a plán akcií môžeme aj podľa vašich pripomienok ešte upraviť/doplniť..prípadne zmeniť miesto konania ;)

Stano
predseda TCS

Prihláška do klubu

prihláška člena

PF 2017

Promo TCS za oceánom - zdroj VW SK

Prinášame Vám ďalšiu fotografiu s logom nášho klubu na vozidlách Volkswagen Touareg z PR oddelenia Volkswagen Slovakia a.s., ktoré brázdili Amerikou  .

..Malibu California ;)

citácia :
 ,,Bratislavský zavod Volkswagen Slovakia je pyšný na najlepší Touareg Club na svete! A robí mu aj náležitu reklamu aj za oceánom!"

Dúfame, že sa Vám bude páčiť a oceníte prácu pánov Vladimíra Machalíka z PR VW Slovakia a tiež Norberta Kankulu, ktorý prišiel s danou myšlienkou.

Obom pánom a celému ich tímu veľmi pekne ďakujem za celý Touareg Club Slovakia

Stanislav (Stančo) Krajmer

Promo TCS za oceánom - zdroj VW SK

Včera sme dostali z PR oddelenia Volkswagen Slovakia a.s. veľmi zaujímavú zásielku s fotografiami s logom nášho klubu na vozidlách Volkswagen Touareg, ktoré brázdili Amerikou a tak postupne Vám ich budeme postovať ;)
Dúfame, že sa Vám budú páčiť a oceníte prácu pánov Vladimíra Machalíka z PR VW Slovakia a tiež Norberta Kankulu, ktorý prišiel s danou myšlienkou.


 citácia :
,,Bratislavský zavod Volkswagen Slovakia je pyšný na najlepší Touareg Club na svete! A robí mu aj náležitu reklamu aj za oceánom!"

 Obom pánom a celému ich tímu veľmi pekne ďakujem za celý Touareg Club Slovakia

Stanislav (Stančo) Krajmer

..ako prvý Hollywood ;)

Doprovod Rainerovi Zietlowi počas Cape to Cape 2.0

Členovia Touareg Clubu Slovakia budú aj v tomto roku sprevádzať svetového rekordéra na Touaregu  Rainera Zietlowa pri jeho pokuse o nový svetový rekord Cape to Cape 2.0  počas jeho presunu Slovenskom od hraníc s Maďarskou republikou po hranice s Českou republikou.
Jeho špeciálne upravený Touareg s ktorým prejazdil už celý svet má okrem množstva iných úprav aj ďalšie 2 prídavné nádrže s dojazdom až 3000 km.
Počas jeho jedinej zastávky v Strednej  Európe bude tankovať symbolicky práve v Bratislave na  čerpacej stanici Slovnaft, kde budete mať možnosť stretnúť sa s ním osobne a získať aj niekoľko vzácnych fotografií s celou jeho posádkou.
Ak máte záujem stretnúť sa s týmto výnimočným človekom, zažiť nezabudnuteľnú atmosféru svetového rekordu a tiež adrenalínový presun v konvoji, príďte zajtra medzi nás.
Podrobnejšie info na čísle +421 905 622 949+421 905 622 949+421 905 622 949
Kde : stretnutie na čerpacej stanici OMV Jarovce v smere na HU
O koľkej : 16:00 hod.
GPS  48°5´13.84"N
          17°5´52.44"E

Cape to Cape 2.0

A je to tu opäť!

Po niekoľkomesačnej príprave sa Rainer Zietlow so svojim tímom v zložení Marius Biela-fotograf a kameraman a Sam Roach-riaditeľ Racing-Volkswagen UK a FIA Formula 4 vo Veľkej Británii pokúsi prekonať svoj minuloročný svetový rekord Cape to Cape z najsevernejšieho bodu Európy z nórskeho Severného mysu do najjužnejšieho miesta afrického kontinentu Strelkového mysu Cape Agulhas v Juhoafrickej republike na špeciálne upravenom Volkswagene Touareg V6 TDI.
Aby rekor...d nebol úplne identický s predchádzajúcim, tak trasa tentokrát povedie z juhu na sever z Cape Agulhas do Nordkapp.
Štart je stanovený na zajtra 11.9.2015 o 10:00h.

Je to už jeho 11. projekt s koncernom Volkswagen.
V roku 2004 Rainer Zietlow založil agentúru Challenge4 GmbH. Odvtedy sa stal
  držiteľom troch Guinnesových rekordov (GWR) a vždy úspešne dokončil všetkých jedenásť projektov:
• 2005-Výškový svetový rekord - najvyššia dosiahnutá nadmorská výška so sériovým vozidlom Touareg 6081 m n/m (GWR)
• 2006/2007-Ako prvý obišiel zemeguľu na Volkswagene Caddy jazdiacom na CNG
  (GWR)
• 2011-Diaľkový svetový rekord - najdlhšia cestu na svete - legendárna Panamericana tiahnucu sa 23 000 km naprieč Amerikou.
• 2012-Diaľkový svetový rekord - z Melbourne do Petrohradu za 17 dní
• 2013-Amarok polárna expedícia-z Moskvy na Kamčatku (GWR)
• 2014-Diaľkový svetový rekord z Nórska do Južnej Afriky Cape to Cape

Celému tímu prajeme pohodovú a bezproblémovú cestu, úspešný dojazd do cieľa a budeme im všetci veľmi držať palce, aby do cieľa dorazili pod 8 dní a 10 hodín.
Šťastnú cestu.

Každý deň aktuálne info na

www.touareg-c2c2.com/home/

N E P L A T I Č I !!!

Nikdy by som si nepomyslel, že takúto sekciu budem musieť zakladať v súvislosti s Touareg Clubom. Žiaľ situácia ma k tomu donútila, nakoľko sa už takéto prípady začali hromadiť..
Dúfam, že už ďalšie príspevky v tejto sekcii nebudem musieť písať..

...

Ako prvého uvádzam pána Martina Hreňa z Michaloviec, ktorý síce vlastní Touareg a prihlásil sa ešte 2.8.2014 za člena TCS, avšak má zjavný problém s úhradou členského poplatku vo výške ,,neskutočných" 10,-EUR, ktoré žiaľ iba pokrývajú náklady na výrobu členskej karty na meno + 2 ks klubových nálepiek z česaného hliníka a kľúčenky s logom TCS. Komunikovali sme spolu xx krát či už telefonicky, alebo písomne ohľadom doručenia, avšak vždy bol prísľub, že na nasledujúcej plánovanej akcii si tieto veci prevezme a členské uhradí. Plánoval prísť na ostatnú akciu TDE 2015, ale následne účasť zrušil, tak som mu navrhol, že mu všetko pošlem na dobierku. Prekvapením pre mňa bolo, keď mi po mesiaci prišla zásielka späť, keďže adresát si zásielku neprevzal! Odvtedy pán Hreňo nedvíha mobil a neodpovedá ani na sms. Keďže je karta vyrobená na jeho meno, tak ju samozrejme nedokážem už nikdy použiť a ešte mi navýšil moje náklady o poistenú dobierku.
Je mi veľmi ľúto ľudí s takýmto charakterom..vlastne nie, lebo on charakter vôbec nemá...Skôr mi je ľúto, že sa tak skvelé vozidlo, akým Touareg je, dostalo do rúk takémuto bezcharakternému človeku!
Dúfam, že mu tých 10,-Eur v živote pomôže, keďže pravdepodobne ho kúpa Touarega finančne dosť zruinovala!
 

Svoju premiéru na Touareg desert experience 2015 budú mať aj nové prírastky do portfólia promo-predmetov Touareg Clubu Slovakia:
- dva kusy nových 4m beachflag-ov
- a 7,5 metra široká nafukovacia brána s logami Touareg Clubu Slovakia a Volkswagen, ktorá je však ešte  vo výrobe. Ale do konca mája by mala byť určite hotová.
Dúfame, že sa budú páčiť ;)

Diaľničná patrola - 0800 100 007

Všetkých našich členov, priaznivcov a vlastne širokú motoristickú verejnosť žiadame, uložte si číslo 0800 100 007 do svojich mobilných telefónov. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať pomoc Diaľničnej patroly!

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila od 1. apríla ostrú prevádzku novej služby pre motoristov v núdzi pod názvom Diaľničná patrola. Vozidlá patroly budú pokrývať všetky ťahy diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku, jej služby sú... už zahrnuté v cene diaľničnej známky, a teda sú bezplatné.

V prípade, že motorista bude potrebovať pomoc, stačí zavolať na núdzové číslo 0800 100 007. Centrálne operátorské pracovisko prevezme telefonickú požiadavku a vyšle vozidlo Diaľničnej patroly. Ide o nonstop službu, čiže Diaľničná patrola bude pracovať 24 hodín denne, 365 dní v roku. V jej vozidlách bude k dispozícii prenosné dopravné značenie, náradie (bežné náradie motoristu, lopata, krompáč, zdvihák či ťažné lano), hasiace prístroje, prostriedky na odstraňovanie ropných produktov, karty pomoci motoristom v 13 cudzích jazykoch alebo balíčky pre poskytnutie predlekárskej prvej pomoci.

NDS v tejto súvislosti upozorňuje, že Diaľničná patrola nenahrádza činnosť Integrovaného záchranného systému, jej cieľom je pomôcť pri menších poruchách a medzi jej úlohy patrí aj kontrola stavu diaľnice či dopravného značenia.

Pomoc pre motoristov :
- výmena kolesa a nahodenie rezervy
- servisné doplnenie pohonných hmôt na dojazd na najbližšiu čerpaciu stanicu
- odťah na najbližšiu odstavnú plochu pri poruche vozidla
- poskytnutie informácií o odťahových službách
- poskytnutie informácií o najbližších auto/pneu servisoch
- zabezpečenie stojaceho vozidla zákrytom a dopravným značením vozidlami Diaľničnej patroly, skontaktovanie diaľničnej polície alebo aktivácia Integrovaného záchranného systému

Diaľničná patrola v rámci pilotného projektu pracuje už niečo vyše roka na najvyťaženejších úsekoch diaľnic D1 a D2, ako aj na rýchlostnej ceste R1. Jej činnosť zabezpečovali štyri Strediská údržby v Bratislave, Malackách, Trnave a Galante. Od 1. augusta 2013 do konca januára 2015 pomohla patrola pri celkovo 8 480 incidentoch a jej vozidlá počas 18 mesiacov najazdili celkovo 921 509 kilometrov.

Vzhľadom na úspech pilotného režimu sa NDS rozhodla spustiť ostrú prevádzku s novým označením, vozidlovým parkom, technickým vybavením a lepšie pripravenými zamestnancami. Diaľničná patrola bude operovať na všetkých ťahoch diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku. Služby bude zabezpečovať celkovo 14 vozidiel, ktoré budú vychádzať z jednotlivých Stredísk údržby.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vPdmdQjWEKI


Pred pár dňami bolo doručených dosiaľ posledných 19 členských kariet registrovaných členov za posledné týždne.

Všetkým novým členom ešte raz gratulujem k členstvu v Touareg Club-e Slovakia. Verím, že svoje členstvo nebudete brať iba za formálne, ale stanú sa z Vás aktívni členovia, ako aj väčšina súčasných členov a budete sa zúčastňovať našich spoločných akcií a s hrdosťou budete šíriť ďalej id...eu Touareg Clubu.

V nasledujúcich dňoch Vás budem kontaktovať ohľadom doručenia karty, kľúčenky a klubových nálepiek.

Stanislav Krajmer /Stando

predseda klubu

Pokus Rainera Zietlowa o nový svetový rekord Touaregom !!!

K výnimočným ľuďom patria výnimočné autá

Touareg...Das Auto!

www.dasauto.sk/felix-baumgartner-priletel-na-slovensko

Touareg Club Slovakia                              

Slovenský klub majiteľov a priaznivcov vozidiel Touareg

 

Prečo vôbec Touareg Club Slovakia vznikol?

Koho má osloviť?

Akým smerom sa uberá jeho činnosť?

Odpovede na tieto otázky a ešte oveľa viac nájdete po prečítaní nasledujúcich riadkov…

           Úplne na začiatku bolo zistenie, že aj špičkovo vyškolení predajcovia značky Volkswagen a ich profesionálny prístup nemôžu zákazníkovi ukázať pri predvádzaní, alebo odovzdávaní tak špičkového vozidla, akým Touareg bezpochyby je,  na showroome, alebo v jeho blízkom okolí všetko, čo ich nový rodinný miláčik dokáže. Samozrejme, že vysvetlia novému majiteľovi všetky dôležité systémy a funkcie vozidla, ale celkom logicky tu chýba to najdôležitejšie…a tým je názorná ukážka, čo toto výnimočné vozidlo dokáže a s akou noblesou sa dokáže pohybovať aj mimo vozovky.
A tak práve túto medzeru sa rozhodol vyplniť Touareg Club Slovakia.

           Veľmi nám záleží na tom, aby majiteľ čo najlepšie spoznal svoj Touareg a dokázal využiť všetky jeho funkcie a nebál sa s ním v prípade potreby zísť aj mimo cestu a užiť si úplne inú, dosiaľ nepoznanú jazdu terénom.

           Náplňou klubu je organizovanie stretnutí a zrazov na tankodromoch, moto a autokrosových tratiach a tiež poznávaco-offroadové expedície do krajín, kde je ešte možný vstup do hôr vozidlom a tak spoznávať krásy prírody z úplne iného uhla a pohodlia a dostať sa až na miesta, kde by to veľa z Vás po svojich už dávno vzdalo :-) 

           V januári roku 2013 založený Touareg Club Slovakia, má za sebou za pár mesiacov svojej existencie už niekoľko celoslovenských akcií a tak aj vďaka nemu môžu jeho členovia spomínať na :

- 1. Touareg zraz na Slovensku – kde sa dňa 20.4.2013 stretlo v offroadovom areáli BMT v Brezne, v časti Lúčky 24 majiteľov týchto majestátnych SUV a tiež ich rodinní príslušníci, ktorý sa nám podarilo zorganizovať aj vďaka  spolupráci s firmou WSA z Brezna-predajcu offroadového príslušenstva, Autonovo, a.s. z Banskej Bystrice-autorizovaného predajcu a servisu značky Volkswagen a tiež  Volkswagen Slovakia, a.s.  Cross Country Rallye Teamu Touareg, pod vedením Mgr. Machalíka, ktorí priviezli pravý nefalšovaný pretekársky špeciál Cross Rally Touareg, na ktorom sa v závere zrazu mohli záujemcovia previezť a užiť si doslova pretek na vlastnej koži. Samozrejmosťou boli aj voľné jazdy odvážnejších majiteľov Touaregov na tejto trati, kde si mali možnosť  vyskúšať svojich ,,drobčekov“ v teréne, zažiť bočné náklony a kríženie náprav.

- Rally Budapešť-Bratislava 2013 - medzinárodnú geochallenge rally, ktorej druhý ročník sa konal v dňoch 11.-12.5.2013 so štartom v Budapešti a ktorej sme sa zúčastnili ako prvá slovenská posádka na Touaregu.  Z celkovo prihlásených 86 podádok z Maďarska, Slovenska a Česka sme nakoniec skončili na ,,uspokojivom“ 19 mieste :-( . Ale inak to bola celkom zábava :) Celý pretek ... a hlavne strávili sme krásny víkend, s partiou príjemných ľudí, ktorých spája jazda v teréne.

- Prehliadku závodu Volkswagen a Offroad Parcours v Bratislave, ktorú nám pomohla pre Touareg Club Slovakia zorganizovať z Public Relations Volkswagen Ing. Lenka Holešová, kde sme ako správny nadšenci a tiež aj vlastníci vozidiel Touareg, chceli vidieť na vlastné oči celý proces, ako sa ,,rodí“ Touareg a tiež pravú motoristickú ,,svadbu“. Deň sme ukončili adrenalínovými jazdami s inštruktormi v Offroad Parcours.

- Poznávaciu expedíciu Alpy 2013 – po starých vojenských cestách, tuneloch a pevnostiach Ligurských Álp – ktorá bola pohodovým  rodinným výletom do nádherných Savojských a Ligurských Álp. Do miest, o ktorých ste dosiaľ možno ani nepočuli a nadmorských výšok o ktorých ste ani nesnívali, že by ste sa tam so svojim Touaregom dostali a tak atakovali nadmorskú výšku 3000 m.

- Touareg Freunde Treffen 2013, ktoré sa konalo pri príležitosti 10 výročia výroby vozidiel Touareg  vo Vojenskom výcvikovom priestore Záhorie, nazývanom tiež slovenskou Saharou, kde sme si mohli dosýtosti zajazdiť v piesočných dunách a ktorého sme sa zúčastnili vďaka pozvaniu z Cross Country Rallye Teamu Touareg pod vedením Dipl.Ing. Juraja Medveczkého,  Pilothalle Volkswagen Slovakia a.s., za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

- Touareg – barbecue 2013, kedy sme mali možnosť vyskúšať si jazdu na premočenej trati pokrytej s niekoľko cm mazľavého ílu, plnej kaluží a miestami 10-15 cm mazľavej kaše... Jednoducho bol to riadny OFF . Zasúťažili sme si v jazde ,,na slepo“ podľa Area View...  Premočení, uzimení, ale zato všetci v dobrej nálade a krásnymi spomienkami na tento deň sme sa pri padnutí súmraku pobrali domov...Keďže nám tentokrát počasie neprialo, bolo to také menšie stretnutie, ale aspoň sme sa mali možnosť lepšie spoznať, porozprávať a všetci do jedného vrátane detí si zajazdiť a zasúťažiť ;-)

Tento rok sa ešte neskončil a Touareg Club Slovakia už pripravuje akcie na budúci rok. Naši členovia sa môžu opäť tešiť na jarný 2.Touareg zraz a tiež na veľmi zaujímavé poznávacie expedíce, ktorými zasa zamierime za poznaním do Ligurských a Savojských Álp a tiež do Rumunska do Transylvánskych Álp po stopách známeho grófa Drakulu. Do miest, kde sa zastavil čas a tak má človek 21. storočia dojem, že sa vrátil o niekoľko desaťročí späť. A samozrejme prejdeme tiež dvomi z 10 najkrajších ciest sveta a to Transfagarašan a Transalpinu.

V prípade že máte ako  súčasný, alebo budúci majiteľ tohoto vozidla záujem zistiť, čo  Touareg dokáže a ako sa správa v rôznych situáciách, prípadne aj takých, na ktoré si trúfnu už iba ťažké offroady, môžete nás kontaktovať prostredníctvom internetových stránok www.touaregclub.sk ,  www.touaregclubslovakia.sk , alebo na facebooku na  Touareg Club Slovakia https://www.facebook.com/pages/Touareg-Club-Slovakia/446870715380865?ref=hl , kde získate všetky potrebné informácie o našich aktivitách.Naši partneri :

https://www.odpocetcasu.cz/LjhfmHT/

Prihláška člena TCS

prihláška člena

Kontaktujte nás

Dokumenty TCS

Stanovy TCS

Stanovy TCS - 1.pdfStanovy TCS - 2.pdfStanovy TCS - 3.pdfStanovy TCS - 4.pdfStanovy TCS - 5.pdfStanovy TCS - 6.pdf

Notárska zápisnica

Notárska zápisnica 2015-1.pdfNotárska zápisnica 2015-2.pdfNotárska zápisnica 2015-3.pdfNotárska zápisnica 2015-4.pdfNotárska zápisnica 2015-6.pdf