Cape to Cape

Cez Slovensko povedie trasa Rainera Zietlowa na Touaregu druhej generácie, ktorý sa pokúsi o nový motoristický svetový rekord a my budeme pri tom!


Trasa povedie z najsevernejšieho bodu Európy do najjužnejšieho miesta afrického kontinentu.
Z nórskeho Severného mysu do Strelkového mysu Cape Agulhas v Juhoafrickej republike vedie tras...a, ktorú sa pokúsi prejsť v rekordnom čase špeciálne vybavený Volkswagen Touareg V6 TDI.
Po dvoch svetových rekordoch, jazdami z Tierra del Fuego do Aljašky "Panamericanou" v rekordnom čase 11 dní, 17 hodín a z Melbourne do Petrohradu za 17 dní, 18 hodín sa na Volkswagene Touareg pokúsi tím Zietlow o ďalší rekord. Prejsť čo najrýchlejšie z najsevernejšieho bodu Európy do najjužnejšieho miesta afrického kontinentu.
Tím Rainera Zietlowa s Mariusom Bielom a Matthiasom Prillwitzom pôjde zo severu na juh naprieč Európou a východnou Afrikou. Jazda sa začne 21. septembra 2014v nórskom Severnom myse (Nordkapp), ktorý je najsevernejším bodom Európy. Cieľom bude najjužnejší bod Afriky, Strelkový mys (Cape Agulhas). Jazdu chce tím uskutočniť za približne 10 dní. Trasa dlhá 17 000 km vedie z 97 % cestami a prechádza Nórskom, Fínskom, Švédskom, Dánskom, Nemeckom, Českom, Slovenskom, Maďarskom, Srbskom, Bulharskom, Tureckom, Egyptom, Sudánom, Etiópiou, Keňou, Tanzániou, Zambiou, Zimbabwe a Juhoafrickou republikou. Dobrodruhov čakajú hlboké priehlbiny v Sudáne a Etiópii nespočetné horské cesty v afrických horách a neslávne známa "Pekelná cesta - Road of Hell", s jej zvrásnenými povrchom a lávovými kameňmi v Keni. Prekonávať budú teploty od mrazov až po 48⁰ C v Sudáne.
Špeciálne vybavený Touareg pripravovali pre Rainera Zietlowa odborníci z Pilothalle Volkswagen Slovakia v bratislavskom závode pod vedením Dipl. Ing. Juraja Medveczkého. Bratislava sa zároveň stane jedným z iba troch miest v Európe, kde bude tím tankovať palivo. Okrem nej ho doplnia len v Berlíne a v Istanbule. Počas rekordnej jazdy bude tím denne zverejňovať správy a zážitky na stránke www.touareg-capetocape.com a na blogu sa budú deliť zo zážitkami z každého dňa aj s fotkami a krátkymi videami. Pozíciu Touarega bude vidieť na virtuálnej mape, aktualizovanej v päťminútových intervaloch.
"Toto jedinečné "online prepojené auto" využíva HP Cloud technológie, HP Big Data, HP mobilitu a bezpečnostné technológie a ukazuje nám potenciál využitia inovatívnych technológii," vysvetľuje Ron Brown, zastupujúci šéf pre technológie, Hewlett-Packard EMEA. "Veľké množstvo dát zozbieraných počas jazdy priamo z motora auta a z ďalších komponentov v ňom, GPS údajov, zvukových záznamov a fotografií spolu s prepojením na sociálne siete bude analyzovaných takmer v reálnom čase, čím poskytnú cennú spätnú väzbu vodičovi a umožnia podporu tímu od divákov po celom svete. HP chce podporiť tím jazdcov nielen v dosiahnutí svetového rekordu, ale tiež použiť výsledky zo spracovania veľkých objemov dát pre vývoj riešení s pridanou hodnotou pre spotrebiteľov a rôzne priemyselné odvetvia," dodal R. Brown. Na vývoji špeciálnej aplikácie, ktorú si fanúšikovia preteku budú môcť stiahnuť do svojho mobilu a sledovať pretekárov online sa podieľal medzinárodný tím vrátane špecialistov zo Slovenska.
Rainera Zietlowa  sprevádza Marius Biela, ktorý sa špecializuje na fotografovanie a video produkciu a Matthias Prillwitz a skúsený účastník Rallye Deutschland (Rally Nemecko). Použité vozidlo, je štandardný nový Volkswagen Touareg V6 TDI. Jediná veľká úprava na vozidle je pridanie bezpečnostnej klietky na ochranu posádky pri prevrátení a dve prídavné palivové nádrže, aby sa dosiahol dojazd viac ako 3000 km na jedno natankovanie paliva.
Celý tím sa pripravoval na tento ambiciózny projekt viac ako rok, vrátane prieskumného turné v máji a júni naprieč celou Afrikou, ktorú Rainer Zietlow a Marius Biela prešli v opačnom smere. Všetky kritické body boli následne zadefinované a celú trasu zmapovali pomocou GPS. Počas celého pokusu o rekord bude tím po celý deň jazdiť v 3-výmennom cykle, ktorý bude prerušený iba na tankovanie, jedlo a na vybavenie obvyklých formalít na hraniciach krajín.
Tím Rainera Zietlowa počas jazdy pomôže aj viacerým projektom. Daruje 20 centov za kilometer SOS detským dedinám v Zambii a Sudáne a obe osobne navštívi počas rekordnej jazdy. Podporí aj projekt "Food &Trees for Africa", ktorý rozvíja udržateľné poľnohospodárstvo. Zasadenie 600 stromov v predmestiach Johannesburgu v októbri spraví celý projekt "Touareg CapetoCape" CO₂ aj klimaticky neutrálny.
Projekt je spolufinancovaný renomovanými dodávateľmi pre automobilový priemysel, spoločnosti v oblasti IT a odvetvií služieb a spoločnosťou Volkswagen v Nemecku, na Sslovensku a Južnej Afrike.

Prihláška člena TCS

prihláška člena

Kontaktujte nás

Dokumenty TCS

Stanovy TCS

Stanovy TCS - 1.pdfStanovy TCS - 2.pdfStanovy TCS - 3.pdfStanovy TCS - 4.pdfStanovy TCS - 5.pdfStanovy TCS - 6.pdf

Notárska zápisnica

Notárska zápisnica 2015-1.pdfNotárska zápisnica 2015-2.pdfNotárska zápisnica 2015-3.pdfNotárska zápisnica 2015-4.pdfNotárska zápisnica 2015-6.pdf