VW Touareg Facelift 2014


Keďže od úspešného uvedenia na trh VW Touareg druhej generácie v prvej polovici roku 2010 uplynuli už 3 roky a čas svoje stopy zanechal aj na veľkých SUV, vo Volfsburgu nezaspali na vavrínoch a pripravili pre milovníkov týchto luxusných SUV facelift tohoto vozidla, ktorý by mal mať svoj debut v druhej polovici roku 2014. Od minulého týždňa prebieha testovanie tohoto faceliftovaného vozidla v oblasti Álp, kde bolo toto vozidlo všímavými motoristami nafotené pri testovacích jazdách. Podľa dosiaľ zverejnených fotografií pôjde len o minimálne kozmetické zmeny v prednej a zadnej časti vozidla. Podľa všetkého sa nevyhne uniformite značky VW a facelift sa designom priblíži faceliftu Tiguanu a novému Golfu 7.
Čo sa týka zmien v interiéri vozidla, tie sú len v rovine dohadov a pravdepodobne príde iba k zmene inovatívneho infotainment systému ako aj u Golfa 7 generácie. Najväčšia zmena sa dotkne srdca tohoto luxusného SUV. Súčasnému 3.0 V6 TDI zo svojimi 180kW/245 konskými silami bol zvýšený výkon až na 260 koní. Novinkou v motorizácii v tomto segmente vozidiel bude štvorvalcový vznetový motor 2.0 TDI s výkonom 184 hp, alebo 225 hp biturbo. Takže aj pri vozidlách Touareg VW sleduje celosvetový trend v znižovaní objemu motora a zvyšovaní výkonu. Pôjde teda o oveľa úspornejšie SUV z dielne VW.
Čo sa týka tretej generácie vozidiel Touareg, tak tá sa pripravuje na jeseň roku 2016.

Prihláška člena TCS

prihláška člena

Kontaktujte nás

Dokumenty TCS

Stanovy TCS

Stanovy TCS - 1.pdfStanovy TCS - 2.pdfStanovy TCS - 3.pdfStanovy TCS - 4.pdfStanovy TCS - 5.pdfStanovy TCS - 6.pdf

Notárska zápisnica

Notárska zápisnica 2015-1.pdfNotárska zápisnica 2015-2.pdfNotárska zápisnica 2015-3.pdfNotárska zápisnica 2015-4.pdfNotárska zápisnica 2015-6.pdf