1.Touareg zraz na Slovensku

Predposledná aprílová sobota v tomto roku patrila vozidlám Touareg a Amarok z dielne koncernu Volkswagen. Krásne slnečné počasie a až očarujúci obraz slovenskej  prírody v srdci Slovenska spolu tvorili ideálny kolorit pre konanie tak významného zrazu, akým 1.Touareg zraz určite bol.
V športovo-oddychovom areáli BMT v Brezne v časti Lúčky sa v hojnom počte stretli majitelia a priaznivci týchto krásnych a jedinečných  vozidiel SUV (Sport utility vehicle) na 1.Touareg zraze na Slovensku organizovaným novovzniknutým Touareg Clubom Slovakia, ako neziskovej organizácie v spolupráci s firmou WSA z Brezna, ako predajcu offroadového príslušenstva a autorizovaného predajcu a servisu značky Volkswagen Autonovo, a.s. z  Banskej Bystrice, ktorého predajcovia odprezentovali Touareg druhej generácie a tiež Amarok a k tomu z Volkswagen Slovakia, a.s.  Cross Country Rallye Teamu Touareg pod vedením Mgr. Machalíka bol privezený pravý nefalšovaný pretekársky špeciál cross Touareg.
Účastníci zrazu mohli na vlastné oči prvý krát na Slovensku vidieť a tiež sa aj previezť na Touaregu druhej generácie v expedičnom prevedení, ktorý sa zúčastnil už niekoľkých náročných expedícií s výbavou do extrémnych podmienok pre SUV, akou je napríklad duralové krytie podvozku a ramien, AT pneumatiky, navijak, strešný stan a s rôznymi ďalšími doplnkami  a úpravami pre prechod nehostinnou krajinou a terénom.
Program zrazu začal predvádzacími jazdami skúsenejších jazdcov-majiteľov vozidiel Touareg a Amarok na offrod trati, ktorá so svojim 6 km dlhým okruhom s rôznymi prírodnými a tiež umelými prekážkami a stupňami obtiažnosti  poslúžila pre týchto jazdcov, ktorí predviedli svoje zručnosti s jazdou v teréne a doslova a do písmena sa dosýtosti vybláznili na tejto trati. Takouto formou si  majitelia Touaregov mohli pozrieť na vlastné oči, ako sa  toto vozidlo suverénne správa v teréne a s akou ľahkosťou zdoláva prekážky. A boli tomu milo prekvapení, čo ich 4–kolesový miláčik v teréne dokáže.
Po úvodných predvádzacích jazdách nasledovali nekonečné jazdy aj ostatných posmelených majiteľov Touaregov, ktorí mimo cestu zišli so svojím vozidlom prvý krát a chceli si v pokoji a bezpečí za pomoci kolegov, ktorí majú  skúseností o niečo viac,  vyskúšať si, čo ich auto v teréne dokáže.
Počas celej doby konania zrazu bol zabezpečený program aj pre rodiny s deťmi, ktorých ratolesti a manželky sa mohli bezplatne previezť bugynami Polaris RANGER RZR a tiež štvorkolkami, ktoré pre tento účel nezištne priviezli  naši super priatelia z Moravy z bývalého TouaregClub-u Česká republika, ktorý žiaľ dnes už neexistuje. Za čo im patrí veľká vďaka.
Vyvrcholením 1.Touareg zrazu na Slovensku boli exibičné jazdy víťaza prvého kola majstrovstiev zóny strednej Európy v cross country rally Luboša Pašku z Cross Country Rallye Teamu Touareg  na  Touaregu cross špeciáli, ktorý následne po svojej exibičnej jazde previezol traťou všetkých majiteľov Touaregov a Amarokov. Čo bol  pre každého neopísateľný a neopakovateľný žážitok.
Celý zraz sa niesol v atmosfére rodinného stretnutia vlastníkov vozidiel Touareg
Posledným bodom programu zrazu bolo žrebovanie tomboly, do ktorej ceny venoval predajca Autonovo, a.s. a firma zakladateľa Touareg Clubu Slovakia.
Prvotná myšlienka zorganizovania stretnutia majiteľov vozidiel Touareg sa zrodila medzi majiteľmi a nadšencami týchto vozidiel na fóre VW-clubu, ktorí sa chceli navzájom spoznať a následne toto ich stretnutie prerástlo do zorganizovania 1,Touareg zrazu na Slovensku pre všetkých vlastníkov a fanúšikov týchto vozidiel.
  Poslaním zrazu bolo umožniť majiteľom týchto vozidiel stretnúť a spoznať sa, vymeniť si skúsenosti a ukázať všetkým, že Touareg nie je len ,,obyčajné“ SUV, slangovo nazývané tiež ,,leštenka“ ale je to pohodlná luxusná limuzína na dlhé cesty a zároveň je to aj plnohodnotné a spolahlivé vozidlo, ktoré sa v teréne nestratí. Je to na Slovensku nedocenené vozidlo a veľa ľudí sa naň pozerá s nadhľadom a pomedzi prsty, čo sa týka jazdných vlastností v teréne. A preto sme založili Touareg Club Slovakia, aby sme týmto ľuďom otvorili oči a ukázali im Touareg z iného uhla pohľadu a búrali tieto mýty o ,,leštenkách.
 
1.Touareg zraz na Slovensku
Zdravím Vás všetkých chalani a kamoši :wink:
včera sme sa vrátili až neskoro poobede a následne som musel ešte riešiť kopec vecí,takže sa ospravedlňujem,že som Vám neodpísal skôr :( Volal mi Svaťo a Matúš...si mysleli,že tam asi ešte behám po trati a už kašlem na Vás :)
Som veľmi rád,že sa Vám tento náš prvý zraz páčil a že ste si ho užili a odniesli si kopec pekných spomienok, zážitkov a fotiek. Som rád,že sa nikomu z Vás nič nestalo a taktiež ani Vašim autíčkam.
Myslím,že tak,ako so Vám aj v minulosti písal, sami ste netušili, auto akých kvalít máte doma a čo všetko toto autíčko dokáže prejsť. Teraz ste to mohli vidieť na vlastné oči a zažiť na vlastnej koži. :wink:
Som rád,že som Vás spoznal osobne, i keď predstava bola trocha iná,akou to bude formou a rátal som s tým,že si po tom mojom ,,organizovanom chaose" večer spolu sadneme a zoznámime sa lepšie a v kľude..tak musíme to napraviť na budúce..kedy rátam len také privat stretko na zoznámenie..tj bez programu...
Všetkým Vám ďakujem za účasť a tí,čo neprišli,majú čo banovať...lebo prvý zraz je vždy ,,len a len prvý"
Touto cestou by som sa chcel ešte poďakovať Milanovi, na ktorého som v svojom príhovore pozabudol a ktorý mi pomáhal vybaviť Touareg cross špeciál. Patrí ti odomňa veľké ĎAKUJEM...len pre info to bol ten vyleštený biely Touareg II, ktorý prešiel bez problémov celú trať :wink:
A ešte jednej veci som rád,že som sa v prvotnej fáze riešenia a vybavovania zrazu, kedy nastali určité organnizačné problémy, nevykašlal na to, lebo by sme fakt neboli schopní zorganizovať si stretnutie 2 roky :(
A keď som Vám sľúbil, že zažijete a uvidíte niečo, čo ste na Slovensku ešte nevideli, nezažili :D ..stalo sa :wink: bol to taký malý zázrak :wink:
Ďakujem Vám všetkým, že ste prišli a že že ste si dokázali udržať funkčné autíčka pred zrazom :wink:
Ďakujem aj za Vaše uznanie, čo sa týka zorganizovania.
Stano

 

Prihláška člena TCS

prihláška člena

Kontaktujte nás

Dokumenty TCS

Stanovy TCS

Stanovy TCS - 1.pdfStanovy TCS - 2.pdfStanovy TCS - 3.pdfStanovy TCS - 4.pdfStanovy TCS - 5.pdfStanovy TCS - 6.pdf

Notárska zápisnica

Notárska zápisnica 2015-1.pdfNotárska zápisnica 2015-2.pdfNotárska zápisnica 2015-3.pdfNotárska zápisnica 2015-4.pdfNotárska zápisnica 2015-6.pdf