Stretnutie na Záhorí vo VTSU 19.9.2015

Ako som už písal v predchádzajúcom príspevku, tak naša cesta po rozlúčke s Rainerom Zietlowom viedla ďalej na Záhorie, kde sme mali na základe žiadosti z jari tohto roku povolený vstup v náhradnom termíne, keďže na jar nám vstup do vojenského priestoru zamietli ochranári s tým, že akcia sa môže konať v náhradnom termíne, ale až po ,,reprodukčných aktivitách živočíchov daného územia", tj až po 8. mesiaci.
Na miesto sme dorazili krátko po 21. hodine.
V úplnej tme zohrievajúc sa pri ohni a dôslednom dodržiavaní pitného režimu sme rozvíjali vášnivé debaty o všetkom možnom dlho do noci. Cca v hodinových intervaloch mužské osadenstvo povinne chodilo ,,kontrolovať" fotografa s jeho štábom a 2 krásne modelky, ktoré začínali s fotením na kalendár Tatra 2016 najprv úplne oblečené a postupne asi z návalu práce im bolo stále viac a viac teplejšie a tak oblečenia rýchlym tempom ubúdalo :) No ako na potvoru okolo 2 hodiny, keď už vlastne ,,šlo do finále", sa rozpršalo. Normálne na porazenie!
Keďže ráno ešte všetci o 9 hodine po krásnej noci spali, tak som to musel všetko budiť. Teda až na Radka, ..ten hneď ráno šiel pozrieť na miesto fotenia, či tam niekde aspoň jednu modelku nezabudli Open-mouthed :) ..no vrátil sa sklamaný...
Tábor sme vzhľadom na vyčlenený priestor presťahovali bližšie k miestu, kde sme mali povolené jazdy. Postupne dorazilo ďalších 13 posádok. Takže celkovo nás bolo v priebehu dňa 17 vozidiel pod značkou Volkswagen..14 Touaregov, 2 Amaroky a 1 Tiguan...+ plus nejaké to Volvo, Nissan, Toyota..
Po úvodnej rozprave sa Tomáš s Karčim a Romi pustili do prípravy guľášu, s prípravou ktorého im ešte ku koncu pomáhali Ľuboš s Aďou.
Niektorí odvážnejší sa hneď po rozprave rozpŕchli sami si zajazdiť. 
Ja som sa vybral na prieskum s dvomi zamestnancami fabriky Volkswagen na troch Touaregoch, aby si otestovali kvality ich fabrických výrobkov, samozrejme tiež aj svoje zručnosti s jazdou v piesku :) ...prebehali sme bombové dopadisko krížom krážom x-krát...vozidlá boli raz na štyroch, inokedy na troch a v určitých momentoch iba na dvoch kolesách Smile ..keďže celý týždeň v danom priestore testovali Tatry na Dakar, tak väčšina ciest bola od týchto špeciálov s riadne hlbokými rigulmi...a tak cestou späť sme sa učili vyťahovať a tiež vykopávať zapadnuté Touaregy :)
Naši priatelia z Česka sa opäť do sýtosti vybláznili na ich buginách Polaris a povozili každého, kto ich požiadal, za čo im dodatočne ďakujem.
V poobedných hodinách sme sa všetci spoločne najedli veľmi chutného guľášu a pokračovali s jazdením až do súmraku.
Na záver sme si dali všetci opäť jazdu bombovým dopadiskom a úplným finále bola jazda zručnosti a výbeh skoro 100% piesočným stúpaním (45°). Prvý ho zvládol s Amarokom Tomáš a následne tiež aj Radek. Gratulujem im.
Víťazom v kategórii Touareg som sa stal úplne nečakane ja, keďže sa nenašiel ďalší podobný ,,blázon" s Touaregom Smile ..no a musím vyzdvihnúť kvality Touarega, nakoľko som ten strmý výjazd, ktorý bol už od AT gúm na oboch Amarokoch riadne ,,skyprený", dal na letných 21" Good Year-och Winking ;)
Niečo pred 19. hodinou sme sa rozlúčili a vybrali sa k domovom.
Boli to fakt super dva dni. Množstvo skvelých ľudí a kopec neopakovateľných zážitkov...
Dúfam, že sa s väčšinou vidíme opäť na nejakej z budúcich akcií
Ahóóóóój

Fotogaléria tu :

Prihláška člena TCS

prihláška člena

Kontaktujte nás

Dokumenty TCS

Stanovy TCS

Stanovy TCS - 1.pdfStanovy TCS - 2.pdfStanovy TCS - 3.pdfStanovy TCS - 4.pdfStanovy TCS - 5.pdfStanovy TCS - 6.pdf

Notárska zápisnica

Notárska zápisnica 2015-1.pdfNotárska zápisnica 2015-2.pdfNotárska zápisnica 2015-3.pdfNotárska zápisnica 2015-4.pdfNotárska zápisnica 2015-6.pdf