Stretnutie s Rainerom Zietlowom počas Cape to Cape 2.0

V piatok o 17:18 prekročil svetový rekordér na Touaregu Rainer Zietlow hranice Slovenskej republiky pri jeho novom pokuse o svetový rekord Cape to Cape 2.0

Pár sekúnd po zastavení sme dorazili na hranice aj my v počte 9 vozidiel Touareg. Rainer zostal úplne v šoku, keďže nič podobné v žiadnom štáte nezažil 
Po osobnom zvítaní sa s každým jedným členom všetkých posádok nasledovalo stylovanie vozidiel a následné fotenie.

Po 20 minútach sme sa zoradili a v konvoji sme sa presunuli Bratislavou na čerpaciu stanicu Slovnaft v Lamači, kde nás už očakávalo ďalších 5 našich posádok, ktoré šli zabezpečiť priestor pre tankovanie a pripraviť ďalšie prekvapenie pre Rainera a jeho posádku.

Ako náhle zazrel obrovský uvítací baner, už nemal vôbec slov. Bolo to preňho najkrajšie a najemotívnejšie uvítanie počas celej jeho tour.

I keď bola preňho každá jedna minúta veľmi vzácna, tak nám ich z vďaky venoval veľmi veľa či už na fotenie, rozhovory s novinármi a tiež inštruktáže na fotenie počas jazdy diaľnicou na hranice s Českou republikou, kde sršal neuveriteľnými nápadmi..

Žiaľ po výjazde z čerpacej stanice nastal technický problém a vozidlo ,,spadlo" do núdzového režimu pre zaseknutú klapku AGR ventilu.

Bolo obrovským šťastím, že :

- sa to stalo v Bratislave!

- tesne pred zjazdom k fabrike Volkswagen!

- a tiež to, že potrebný AGR ventil mali v Pilothalle v starom
motore!

A tak mu ho mohli vymeniť priamo v Pilothalle vo VW a mohol o 3 hodine ráno vyraziť opäť na cestu za svetovým rekordom.


Chcel by som sa Vám touto cestou všetkým poďakovať, ktorí ste si našli čas a prišli Rainera a jeho tím podporiť a zažiť atmosféru svetového rekordu.

Taktiež chcem poďakovať aj mojim priateľom Tomášovi, Karčimu, Romi, Ľubošovi, Adi, Nikol, z VW Jurajovi Medveczkému a Ľubovi Paškovi za pomoc s organizáciou stretnutia.

Stano

predseda TCS


Fotogaléria tu :

Stretnutie s Rainerom Zietlowom počas Cape to Cape 2.0

https://touaregclubslovakia.rajce.idnes.cz/Stretnutie_s_Rainerom_Zietlowom_pocas_Cape_to_Cape_2


Doprovod Rainerovi Zietlowi počas Cape to Cape 2.0

Členovia Touareg Clubu Slovakia budú aj v tomto roku sprevádzať svetového rekordéra na Touaregu  Rainera Zietlowa pri jeho pokuse o nový svetový rekord Cape to Cape 2.0  počas jeho presunu Slovenskom od hraníc s Maďarskou republikou po hranice s Českou republikou.
Jeho špeciálne upravený Touareg s ktorým prejazdil už celý svet má okrem množstva iných úprav aj ďalšie 2 prídavné nádrže s dojazdom až 3000 km.
Počas jeho jedinej zastávky v Strednej  Európe bude tankovať symbolicky práve v Bratislave na  čerpacej stanici Slovnaft, kde budete mať možnosť stretnúť sa s ním osobne a získať aj niekoľko vzácnych fotografií s celou jeho posádkou.
Ak máte záujem stretnúť sa s týmto výnimočným človekom, zažiť nezabudnuteľnú atmosféru svetového rekordu a tiež adrenalínový presun v konvoji, príďte zajtra medzi nás.
Podrobnejšie info na čísle +421 905 622 949+421 905 622 949+421 905 622 949+421 905 622 949
Kde : stretnutie na čerpacej stanici OMV Jarovce v smere na HU
O koľkej : 16:00 hod.
GPS  48°5´13.84"N
          17°5´52.44"E

Prihláška člena TCS

prihláška člena

Kontaktujte nás

Dokumenty TCS

Stanovy TCS

Stanovy TCS - 1.pdfStanovy TCS - 2.pdfStanovy TCS - 3.pdfStanovy TCS - 4.pdfStanovy TCS - 5.pdfStanovy TCS - 6.pdf

Notárska zápisnica

Notárska zápisnica 2015-1.pdfNotárska zápisnica 2015-2.pdfNotárska zápisnica 2015-3.pdfNotárska zápisnica 2015-4.pdfNotárska zápisnica 2015-6.pdf